Wpis z mikrobloga

Mam #rower, niby #mtb, konkretnie #kross hexagon 5.0 i zastanawiam się czy da radę w sensownych pieniądzach zmienić osprzęt na jakiś lepszy. Nie chciałbym inwestować niewiadomo ile, ale powiedzmy kafla byłbym w stanie do niego dołożyć (choć im mniej tym lepiej ale wiem że nie ma nic za darmo). Zależałoby mi na zmianie napędu z 3x8 na 2x11 w całości, czyli z manetkami, klamkami, wkładem supportu i wszystkim czego taka operacja wymaga i teraz podpowiedzcie mi proszę Mirki czy to w ogóle realne i czy znacie może jakiś serwis w #lublin, który podjąłby się tego i nie wziął za taką wymianę połowę wartości osprzętu. Będę wdzięczny za wszelkie porady czy propozycje, bo jestem zielony. Rower mam 2 tygodnie, przejechałem jakieś 350km od tego czasu i zdążyłem zauważyć że fabryczny osprzęt, zwłaszcza przednia przerzutka #shimano #tourney pozostawia wiele do życzenia, a poza tym i tak w 95% czasu wykorzystuje tylko 2 blaty z przodu, stąd w ogóle pomysł na taki upgrade. To jak, jest sens się w to bawić?
  • 9
zwłaszcza przednia przerzutka #shimano #tourney pozostawia wiele do życzenia, a poza tym i tak w 95% czasu wykorzystuje tylko 2 blaty z przodu, stąd w ogóle pomysł na taki upgrade. To jak, jest sens się w to bawić?

Ważne pytanie to jakie blaty z przodu. Jeśli dolne to nie ma sensu iść w 2x, lepiej dobić do 1x i korzystać z jego zalet w terenie.
A jeśli górne to nie widzę potrzeby