Wpis z mikrobloga

Wiecie co, zapłacimy za to, wszyscy. RPP nie podnosząc stóp zaprasza do nas jeszcze wyższą inflację.

Ale inflacja to nie jest nawet największy problem. Największym problemem są oczekiwania inflacyjne, które bardzo trudno zmienić. To one głównie nakręcają spiralę wzrostu cen.

Dopiero stanowcze działania mogą je zmienić. Co to znaczy?

Stanowczym działaniem byłoby podniesienie stóp do 6-10%. To z automatu generuje bezrobocie na poziomie 10-20% i recesję na kilka ładnych lat.

Taka będzie zapłata za nieodpowiedzialne rządy PiSu i ich elity w RPP. A ci co teraz biorą kredyty pod korek i kupują mieszkania to przyszli uczestnicy "Sprawy dla Nosacza".

Mam nadzieję, że się mylę. Tymczasem każdego plusującego zawołam za rok i wtedy sprawdzimy ile się spełniło.

#ekonomia #bekazpisu #inflacja #finanse #nieruchomosci
e.....u - Wiecie co, zapłacimy za to, wszyscy. RPP nie podnosząc stóp zaprasza do nas...

źródło: comment_1623375226EREX2V7az0ViBEMhtUFdt3.jpg

Pobierz
  • 281
  • Odpowiedz
Więc właściciele zakredytowani pod korek dostają po ryju combosem


@gatineau: dokładnie, ponadto

nie dość że drożeje im kredyt to jeszcze tanieje zabezpieczenie więc nawet nie idzie jak go refinansować


wtedy wrzuca się obowiązkowe ubezpieczenie lub żąda dodatkowego zabezpieczenia
  • Odpowiedz
@bbul44:

a i jeszcze jedno. Żeby nie było. To, że nigdy w historii nie żyło się w Polsce lepiej, to oczywiście nie jest tylko zasługa pisiorów, ale wszystkich, od tych 30lat. Ja po prostu śmieję się w twarz gamoniom, którzy sugerują, że Polska jest w ruinie.
  • Odpowiedz
Calkowita kwota kredytu rowniez wzrosla.


@Prusti: Kwota kredytu nie wzrosła. Zwiększyła się rata.

Jeśli miałeś wystarczająco duży wkład własny, to sprzedaż i wyjdziesz na zero. Jeśli za mały, to może to nie pokryć wielkości zobowiązań. W szczególności w kryzysie ceny nieruchomości mogą spaść.
  • Odpowiedz
wyobrazmy sobie, ze wibor wzrosl do tego stopnia, ze mam problem ze splacaniem kredytu. Calkowita kwota kredytu rowniez wzrosla. Co robie? Sprzedaje dom za kwote, za ktora go postawilem, nie bedac w stanie ta kwota splacic calosci zadluzenia, czy sprzedaje dom za taka kwote, ktora pozwoli mi splacic pozostaly kredyt?


@Prusti: calkowity koszt kredytu jest z odestkami przez xx lat. Jesli sprzedasz dom za rownowartosc kapitalu i splacisz od razu, to
  • Odpowiedz
@kryptonim_putas: Dlaczego w Polsce mamy jeden z największych w Europie współczynników inflacji wynoszący ok. 5%, a średnia dla EU to ok 2%? W innych krajach stal jest tańsza? Dlaczego w Polsce inflacja jest wyższa?

No tak ludziom chwilowo żyje się lepiej, ale sami na siebie kręcą bat, popierając kolejne socjale. Kiedyś to 500+ będzie nic nie warte. Lepsze życie obywatelom można zapewnić chociażby obniżaniem i upraszczaniem podatków, a nie zabieraniem jednym
  • Odpowiedz
Stanowczym działaniem byłoby podniesienie stóp do 6-10%


XDDDD
Janusze ekonomii z wykopa w akcji. Rozjebmy gospodarkę w imię walki z inflację, której przyczyny leżą w większości poza strefą fiskalną złotego w imię swoich urojeń i żeby ludzie poczuli. Ideologia samobiczowania mocno.
@elon_w_zbozu:
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@virgola: bo kredyt się bierze w walucie, w której się zarabia. Twoje państwo nie może wydrukować pieniędzy, żeby spłacić długi w obcej walucie, ale w swojej jak najbardziej, co doprowadzi do hiperinflacji
  • Odpowiedz
a ja nie rozumiem dlaczego wysoka inflacja ma wywołać wysokie bezrobocie - zarabianie przestanie się opłacać czy jak?


@Pangia: Nie wysoka inflacja a wysokie stopy procentowe. Firmy też muszą spłacać kredyty. Nie wiem jak u nas, ale w stanach duża część gospodarki to firmy zombie które ledwo co spłacają obecnie odsetki od swoich zobowiązań. Jak stopy procentowe wzrosną to te firmy padną.
  • Odpowiedz
Dlaczego w Polsce mamy jeden z największych w Europie współczynników inflacji wynoszący ok. 5%, a średnia dla EU to ok 2%?


@bbul44: a jak w międzyczasie wyglądał wzrost wynagrodzeń?

Imho Polska w której zarabia się gówno w porównaniu z Zachodem ale jednocześnie ma dość niskie ceny jest skazana na inflacje ponad średnia unijną w miarę gonienia zachodnich zarobków i nie zwalałbym tego tylko na zły PIS.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_European_countries_by_average_wage

Zobacz sobie historię average
  • Odpowiedz