Wpis z mikrobloga

Wiecie co, zapłacimy za to, wszyscy. RPP nie podnosząc stóp zaprasza do nas jeszcze wyższą inflację.

Ale inflacja to nie jest nawet największy problem. Największym problemem są oczekiwania inflacyjne, które bardzo trudno zmienić. To one głównie nakręcają spiralę wzrostu cen.

Dopiero stanowcze działania mogą je zmienić. Co to znaczy?

Stanowczym działaniem byłoby podniesienie stóp do 6-10%. To z automatu generuje bezrobocie na poziomie 10-20% i recesję na kilka ładnych lat.

Taka będzie zapłata za nieodpowiedzialne rządy PiSu i ich elity w RPP. A ci co teraz biorą kredyty pod korek i kupują mieszkania to przyszli uczestnicy "Sprawy dla Nosacza".

Mam nadzieję, że się mylę. Tymczasem każdego plusującego zawołam za rok i wtedy sprawdzimy ile się spełniło.

#ekonomia #bekazpisu #inflacja #finanse #nieruchomosci
e.....u - Wiecie co, zapłacimy za to, wszyscy. RPP nie podnosząc stóp zaprasza do nas...

źródło: comment_1623375226EREX2V7az0ViBEMhtUFdt3.jpg

Pobierz
  • 281
  • Odpowiedz
@oslet nie wiem co autor miał na myśli ale kumpel, który pracuje w banku tłumaczył mi że w poziom stóp procentowych ma różny wpływ na dany okres spłaty kredytu. Coś tam było, że na początku spłacasz odsetki, potem marżę, później coś tam a na końcu resztę. Czy coś na tej zasadzie.
Z tego co mówił to podniesienie stóp procentowych do ok 5% zarżnęłoby system bankowy w naszym kraju bo m.in. banki
  • Odpowiedz
A jak ktoś weźmie za 2 lata przy tych teoretycznych stopach 6-10%?


@dupinka5000: taka, ze musi mieć zdolność kredytowa by na tych stopach dostać pożyczkę. Jak ktoś ma zdolność tylko na obecnych i bierze pod korek to mu się wyleje.

@dupinka5000 Nie wiem czy ogarniacie co oznacza podniesienie stop do 10%. To nie jest tak, ze kredyt staje się tylko 10% droższy. KNF wydał nawet ostrzeżenie jak podczas kredytów
Gluptaki - > A jak ktoś weźmie za 2 lata przy tych teoretycznych stopach 6-10%?

@d...

źródło: comment_16233881583hx8Sf8KqFFEOGAl24VWtV.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@elon_w_zbozu: no ale to już nie będzie zmartwienie PiS, tylko następnej partii, która będzie próbowała to naprawić. Będzie wtedy ciężko i PiS będzie mógł powiedzieć "a z naszych czasów było lepiej".
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 206
@papaj_21_37: Zależy im na wyższej inflacji, bo realne zadłużenie państwa liczone jest rak: zadłużenie -% inflacji. Jak mamy bilion zł zadłużenia i 10% inflację, to realne zadłużenie, to 0,9 biliona...
Dodatkowo zależy im na tym, bo muszą wygrać kolejne wybory, a jak będzie niska inflacja, to przez konstytucyjny zapis o maksymalnym zadłużeniu wynoszącym 60% PKB, nie będą mogli kupić wyborców przed kampanią wyborczą. Tym k... Zależy na tym, bo starają
  • Odpowiedz
@elon_w_zbozu: Tym gównem będzie się musiał zająć ktoś inny, a po dwóch kadencjach jak już wszystko będzie uprzątnięte #!$%@? się PiS czy inna partia i powie "Ale ci są #!$%@? pamiętocie żeśmy wam daly pinćset plus, czternostki pietnostki teraz mocie jeszcze hawajskom co miesiąc" i #!$%@? 80% poparcia.

Tak będzie, jak chcecie to róbcie screeny.
  • Odpowiedz
@elon_w_zbozu:

Daję 30-40% bezrobocia i 50% recesję w ciągu pół roku. A co. ****

w RPP siedzą jacyś tam profesorowie i doktorzy, z pełnym dostępem do danych i z holistycznym spojrzeniem na strategię i masą praktycznego i teoretycznego przygotowania. Nie wiedzą co robią, debile.

Na szczęście znalazł się jeden anonimowy wykopek, który dostrzegł co się dzieje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@oslet:
1. tak jak pisał Milus - rata może stanowić pewną część wynagrodzenia (chyba maks. 40%), zatem przy niższych stopach rata jest względnie mała, więc kredyt maksymalny jest względnie duży. Czyli obecnie może wziąć dość duży kredyt.
2. Od 2015r. sytuacja na rynku pracy była bardzo dobra, więc prawdopodobnie przez te 6 lat spłacił część kredytu. Mamy dane za ten okres i kredyty mieszkaniowe spłacały się dobrze. Jeśli ktoś teraz
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 62
@kryptonim_putas: dokładnie to xD to czego się nauczyłem przez 4 lata na tym portalu to:
- to co przewidują wykopki nigdy się nie sprawdza (chyba że napiszą dwa wpisy na obie opcje xD)
- zawsze robić odwrotnie niż mówi wykopek xD

@elon_w_zbozu: zadzwoń i im to powiedz xD albo już dzisiaj oglos jakimi idiotami są ludzie co wzięli kredyty 6 lat temu kiedy miała pękać bańka kredytowa xDD
  • Odpowiedz
Szalejecie z tą inflacją, a ta w normalnej gospodarce jest cykliczna, jestem pewien na sto procent że będzie coraz niższa. Jest wysoka w dużej mierze przez ropę - rok temu świat nie miał gdzie jej magazynować, była absurdalnie tania. Dzisiaj wróciła do bardziej standardowych stawek, więc inflacja r/r musiała ostro skoczyć. Nie mówię że nie ma problemu inflacji, ale przewiduję że 2021r musi być takim rokiem, a później wrócimy do normalnych wielkości
  • Odpowiedz
A jak ktoś wziął na 30 lat pod korek przed inflacją tak w 2015? A jak ktoś weźmie za 2 lata przy tych teoretycznych stopach 6-10%? W czym ich sytuacja jest/będzie lepsza od tych co biorą "teraz"?


@oslet: Przed inflacją mieliśmy konkurencyjne marże banków, czyli niskie. Teraz są wysokie, bo mogą - WIBOR prawie zerowy. Ludzie biorą kredyty jak szaleni.
Przy stopie 5% zdolnych kredytowo będzie dużo mniej, więc marże
  • Odpowiedz
@elon_w_zbozu: Jak kiedyś skończą się rządy PiSu, polskie społeczeństwo będzie po prostu biedne. Zanim w ogóle PiS zaczął rządzić, wszyscy którzy mieli chociaż trochę oleju w głowie mówili, że ich pomysły doprowadzą do inflacji. Ja tłumaczyłem u siebie w domu, gdzie wszyscy są ultra PiS i "kto tyle doł", że rozdawnictwo doprowadzi do wzrostu cen. Teraz tylko słyszę, że to podrożało tamto podrożało. Jak mówię, że to m.in. PiS się
  • Odpowiedz