Wpis z mikrobloga

Wiecie co, zapłacimy za to, wszyscy. RPP nie podnosząc stóp zaprasza do nas jeszcze wyższą inflację.

Ale inflacja to nie jest nawet największy problem. Największym problemem są oczekiwania inflacyjne, które bardzo trudno zmienić. To one głównie nakręcają spiralę wzrostu cen.

Dopiero stanowcze działania mogą je zmienić. Co to znaczy?

Stanowczym działaniem byłoby podniesienie stóp do 6-10%. To z automatu generuje bezrobocie na poziomie 10-20% i recesję na kilka ładnych lat.

Taka będzie zapłata za nieodpowiedzialne rządy PiSu i ich elity w RPP. A ci co teraz biorą kredyty pod korek i kupują mieszkania to przyszli uczestnicy "Sprawy dla Nosacza".

Mam nadzieję, że się mylę. Tymczasem każdego plusującego zawołam za rok i wtedy sprawdzimy ile się spełniło.

#ekonomia #bekazpisu #inflacja #finanse #nieruchomosci
Pobierz e.....u - Wiecie co, zapłacimy za to, wszyscy. RPP nie podnosząc stóp zaprasza do nas...
źródło: comment_1623375226EREX2V7az0ViBEMhtUFdt3.jpg
  • 281
@ambereyed: przyjmuje się, że transmisja polityki pieniężnej to 9-12 misięcy. jeśli zrobisz pośredni ruch teraz, to za niecały rok zacznie działać, ale że nie był zdecydowany, to OCZEKIWANIA inflacyjne rozkręciły spiralę inflacyjną (tzn. widzę, że ceny rosną -> podnoszę swoje ceny lub oczekują podwyżki -> ceny dalej podnoszone -> itd.).

retoryka, że wszystko jest super i inflacja zaraz spadnie nie licuje z odczuciami ludzi, więc uznają ludzi z RPP za oderwanych
x prognozy spadków BTC też mnie wyśmiewali ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Hehe bo wiesz, przewidziałem ze BTC, który od powstania ma cykle koniunkturalne i zalicza spadki o 50% co 1-2 lata znów jebnie, to mogę wypowiadać się o stopach procentowych i inflacji. Jestem ekspertę hehehe
Dla twojej wiadomości, dokładnie taką samą sytuacje inflacujną mieliśmy 10 lat temu, rząd nie podniósł stóp i co? Skończyło się drugą wenezuelą? No
Dla twojej wiadomości, dokładnie taką samą sytuacje inflacujną mieliśmy 10 lat temu, rząd nie podniósł stóp i co? Skończyło się drugą wenezuelą? No nie, po kryzysie mieliśmy parę lat deflacji i wyrownanie. No ale co tam.


@pat1ryk: no to jest akurat słaby typ dowodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@p4wl: ja to wiem bo niedawno sam sprzedalem mieszkanie kupione na kredyt w 2015 roku. Splacilem pozostaly kredyt a za zysk i nowy kredyt kupilem dom pod miastem. Celowo podalem przejaskrawiony przyklad na teze, ze ceny nieruchomosci zaczna spadac a wibor wystrzeli.
@virgola: "tak, jeśli miał pracę lub oszczędności nie w złotówce"

Nie zgodze sie. W rodzinie mam 3 przypadki splaty nieruchomosci w tamtym czasie za grosze. Wszyscy zarabiali w zlotowkach