Wpis z mikrobloga

potrzebuję monitora do pracy i grania. początkowo byłem zdecydowany na ultraszeroki zakrzywiony model Della (U3421WE), ale mocno waham się nad 4K.

27" vs 32"? czy 32" jest za duży? sprawdzałem w sklepie i wydawał się ogromny.
patrzę na monitor z ok 80cm.

z drugiej strony są jeszcze ultraszerokie - 3440x1440px lub np. 5K2K, ale wtedy już granie na takim monitorze odpada, bo uciągnięcie takiej liczby pikseli obecnie to duży wyczyn.

do dyspozycji mam procesor M1 oraz komputer z Windowsem, ale wiele wskazuje na to, że przy #macbook muszę ograniczyć się do jednego monitora, bo procesor nie wspiera dwóch ekranów, a displaylink nie wygląda tak cudownie jak myślałem. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#monitory #pytanie #ultrawide #4k #komputery #pcmasterrace #it #programista15k #apple

jaki rozmiar monitora polecasz?

  • 27k (4k) 33.1% (43)
  • 32" (4k) 28.5% (37)
  • 34" (ultraszeroki) 38.5% (50)

Oddanych głosów: 130

  • 39
@oreze: pewnie na tym się skończy, że tak zrobię, ale są to niemałe wydatki jak na mój budżet i się powstrzymywałem przed tym. w sklepach stacjonarnych uświadczyć dobry sprzęt graniczy z cudem (w Media Markcie spotkałem 32" ale full HD). możliwość podpięcia dwóch monitorów u mnie raczej odpada, więc pewnie 27" wyrzucę z listy. dzięki!

@JK91: we wszystkich recenzjach jakie znalazłem było wszystko super pięknie, czcionki nie takie ostre jak
@pieczarkowy: ta, ja tez myslalem ze bedzie zajebiscie bo ultrawide jest jednak zajebiste, chyba lub prawie 2x 27 w jednym, ale ze względu na blur jest do #!$%@? bo jak mam monitor a pod spodem macbooka z retiną no to różnice widać, oczy się męczą itp.
displaylink to kwota 400-500zl dell d6000, miałem z dwoma monitorami, działo spoko, ale tylko 60hz
sam chce się tego pozbyć i celuje w lg cx
@pieczarkowy: miałem podobną rozkminę. Ostatecznie mam jeden monitor do grania (27", 2K @144Hz) i jeden do pracy (32", 4K @60Hz). Przy 32" / 4K istotne było dla mnie aby miał wejście USB-C, abym nie musiał tylko dlatego kupować stacji dokującej i to też udało się osiągnąć.

@JK91 TV OLED do komputera...? trochę szalony pomysł ;) wg mnie. Też nie wiem gdzie korzystacie z TV (nie w salonie...?) żeby podpinanie
@JK91: kumam. widziałem już twoje komentarze odnośnie tych monitorów. teraz ten Displaylink w sklepach kosztuje 700-1000zł. ja siedzę obecnie na 24" full HD, więc nie wiem czy powinienem się obawiać tak tego 34"

@Pesio: a nie jest za wysoki? nie musisz machać głową? ( ͡º ͜ʖ͡º)

@MrXavery: co to za monitor? w sumie masz pracę dobrą do ultraszerokiego. u mnie to będą dwa okna
@jedermann: no własnie chodzi o to ze nie mam tv w domu, a drugiej strony patrzę pod kątem pracy (tabelki, duzo okienek itp), oglądania wlasnie yt czy filmów jak i gierek (geforce now albo project xcloud jak wyjdzie) iiii ten lg wychodzi najbardziej optymalny, po prostu nie ma duzego ekranu w kwocie okolo 3.5k ktory sie nadaje do czegoś :D