Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#zalesie #bekazpisu #pracbaza #kredythipoteczny #remontujzwykopem
Mam 29 lat, jestem singlem i pewnie nim pozostanę do końca życia.
Zarabiam na rękę w miesiącu jakieś 4800-5200 zł pracując dziennie po 12-14h.

Miałem na tyle "farta" w życiu że dostałem po dziadkach stare mieszkanie do kompletnego remontu.
Wziąłem kredyt w wysokości 150 tysięcy na remont mieszkania.
Rata kredytu 1200 zł.
To nie dość, że wszystkie materiały lecą jak powalone do góry to jeszcze robocizna tak poleciała, że to jest jakaś patologia.
"Fachowiec" za ułożenie płytek w łazience, co zajęło mu to 4 dni zawołał sobie za samą robociznę 1 moją pensję.

Jak faktycznie ten polski ład wejdzie przez co:
- będę mniej zarabiał bo przecież 4800 to już jest bogactwo
- dowalą stopy procentowe takie, że rata mojego kredytu z 1200 wzrośnie do 3000
- ceny dalej będą szły w górę
- a polskie nieroby będą dostawać minimalną krajową 4400(czy jakoś tak) - gdzie każdy debil wie, że jak taka minimalna wejdzie to przecież wszystko podrożeje. i będą za wszystkie artykuły płacili tyle, że nie zauważą różnicy czy w 2022 zarabiają 4400 a w 2020 zarabiali 3500.

To pakuje swoje graty i jadę do jakiś Niemiec, Austrii zaczynać nowe życie. A niech bank mnie licytuje i mam to w 4 literach.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60c1a622fc4630000bd17416
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 62
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Ja mało nie zarabiam, ale jak słyszę ile biorą wykończeniowcy za nawet tak stosunkowo łatwe zadania jak malowanie ścian to coraz więcej rzeczy robię po prostu sam. Wzrok odpoczywa od komputera a ja oszczędzam 1 tys/dzień. U nich dniówka w okolicach 1 tys zł, oczywiście o rachunku możesz zapomnieć bo inaczej w ogóle nikogo nie znajdziesz więc jednocześnie się nie łapią na wyższe podatki od Morawieckiego.
  • Odpowiedz
@Syn_Tracza: @AnonimoweMirkoWyznania:
też mam jakoś zupełnie ok... ale jak widzę stawki fizoli to mną rzuca! wczoraj odebrałem auto z serwisu olejowego (naprawdę nie rocket science) stawka godzinowa 400pln/h... #!$%@?! CZTERYSTA! w budżetowej marce! są do tego stopnia bezczelni, że rozliczyli mi czas za "utylizację" - sam nie wiem za co to! 50 pln za wyniesienie śmieci?
w budowlance dziś sky is the limit! z czego 90%+ prac wykonam
  • Odpowiedz
"Fachowiec" za ułożenie płytek w łazience, co zajęło mu to 4 dni zawołał sobie za samą robociznę 1 moją pensję.


@AnonimoweMirkoWyznania: i pewnie sam przyczyniles sie do tej patologi nie biorac faktury, prawda? A Ty chlopie pracuj na to panstwo i plac wszystkie podatki, co tam, ze inni jawnie Cie ograbiaja i nie placa, pewnie masz to gdzies:D
  • Odpowiedz
  • 228
@Syn_Tracza nikt mnie nie nauczył więcej różnych robót niż fachowiec, który zarządał stawkę jakby mi składał rakietę na Marsa, a nie miał naprawić ściany czy pomalować pokój. Dzięki nim nauczyłem się robić to sam.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: kolejny nieudacznik który o wszystko obwinia innych. Możesz zmienić pracę albo samemu coś wyremontować ale jeśli już wziąłeś kredyt na remont to powinieneś winić swoją własną nieudolność za to że musisz innym płacić za najprostsze rzeczy. Jak myślisz że u niemca będzie ci lżej to powodzenia:)))
  • Odpowiedz
a polskie nieroby będą dostawać minimalną krajową 4400(czy jakoś tak) - gdzie każdy debil wie, że jak taka minimalna wejdzie to przecież wszystko podrożeje.


@AnonimoweMirkoWyznania: Powiedz to #neuropa - zaraz ci powiedzą że badania wskazują na brak korelacji między pensją minimalną a cenami.
  • Odpowiedz
Najlepiej jeszcze wziąć urlop na remont ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Kodziak: wszystko zależy od tego czy owe 5 dni jest dla ciebie warte 10k wydanych na speców...
  • Odpowiedz
@Hrjk: Dokładnie. A jak sie nie ma chęci i umiejętnosci, to trzeba miec kase jak sie chce cos wyremontować a nie płakać, że ktos ma za duza stawke. Takie są stawki i tyle ludzie płacą za dobrą robotę. Mozna wziac osiedlową "zlota raczke" co za 500zł #!$%@? materiał i nie zrobi roboty ale będzie tani.
Proszę sobie sprawdzić ile kosztują dobre otwornice do płytek czy inne niezbędne rzeczy do zrobienia
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Dlatego różnych tam wykończeniowców biorę w ostateczności do czegoś czego na prawdę nie mogę zrobić samemu, a mogę zrobić dużo, albowiem ich intelektualnie prostej roboty nie musiałem się uczyć latami, gdyż każdy jeden cep potrafi zrobić to za co biorą swoją przesadzoną kupę szmalu, a nienawidzę jak ktoś ma mnie za idiotę i myśli, że jakaś gównoczynność na poziomie aktywnosci szympansa jest warta tyle ile sobie wymyślił. Nie lubię
  • Odpowiedz
  • 5
@freeszpak ale większość tej pracy to nie inżynieria rakietowa, tylko wymaga obsługi poziomicy czasami. Nawet jak liczę sobie po swojej pracowej stawce godzinnej, to i tak wychodzi mi wielokrotnie taniej, a muszę kupić masę rzeczy "na sztukę", nie wliczam sobie tego w koszty i nie mam specjalistycznego sprzętu, więc idzie mi dłużej.

Jedyny minus to taki że mam dwa popołudnia z głowy albo weekend, jak coś większego.

Rozumiem że jest brak
  • Odpowiedz
@LokalnaPatologia: @VR46: a wy myślicie, że ile kosztuje gruntowny remont starego mieszkania? Odmalować Śnieżką i gotowe? Tynki, posadzki, instalacje, płytki, gładzie, nieraz wymiana okien, myślicie, że w 30k się zmieścicie? XD
  • Odpowiedz
"Fachowiec" za ułożenie płytek w łazience, co zajęło mu to 4 dni zawołał sobie za samą robociznę 1 moją pensję.


@AnonimoweMirkoWyznania: Nie znoszę takiej narracji.

1. Dlaczego w cudzysłowie? Jeśli #!$%@? to zmień na dobrego.
2. A dlaczego miałby brać mniej skoro ludzie tyle są w stanie płacić? Klientów
  • Odpowiedz