Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#zalesie #bekazpisu #pracbaza #kredythipoteczny #remontujzwykopem
Mam 29 lat, jestem singlem i pewnie nim pozostanę do końca życia.
Zarabiam na rękę w miesiącu jakieś 4800-5200 zł pracując dziennie po 12-14h.

Miałem na tyle "farta" w życiu że dostałem po dziadkach stare mieszkanie do kompletnego remontu.
Wziąłem kredyt w wysokości 150 tysięcy na remont mieszkania.
Rata kredytu 1200 zł.
To nie dość, że wszystkie materiały lecą jak powalone do góry to jeszcze robocizna tak poleciała, że to jest jakaś patologia.
"Fachowiec" za ułożenie płytek w łazience, co zajęło mu to 4 dni zawołał sobie za samą robociznę 1 moją pensję.

Jak faktycznie ten polski ład wejdzie przez co:
- będę mniej zarabiał bo przecież 4800 to już jest bogactwo
- dowalą stopy procentowe takie, że rata mojego kredytu z 1200 wzrośnie do 3000
- ceny dalej będą szły w górę
- a polskie nieroby będą dostawać minimalną krajową 4400(czy jakoś tak) - gdzie każdy debil wie, że jak taka minimalna wejdzie to przecież wszystko podrożeje. i będą za wszystkie artykuły płacili tyle, że nie zauważą różnicy czy w 2022 zarabiają 4400 a w 2020 zarabiali 3500.

To pakuje swoje graty i jadę do jakiś Niemiec, Austrii zaczynać nowe życie. A niech bank mnie licytuje i mam to w 4 literach.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60c1a622fc4630000bd17416
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 62
  • Odpowiedz
@Mmmkurla: Zesrałeś się i śmierdzi. Robisz w remontach czy może zarabiasz 15k na miesiąc i nadwyżki ładujesz w nieruchomości? Wpis jest o patologii na rynku remontów - czego nie rozumiesz? Nie widzisz tej patologii? Byłeś ostatnio w castoramie? Widziałeś podwyżki o 100-300%?
Coś co kiedyś działało normalnie dziś się zepsuło. Jeszcze 3 lata temu brałeś partacza alkoholika do remontu łazienki, płaciłeś adekwatnie tanio i miałeś elegancko spier...ne płytki na krzyżyki.
  • Odpowiedz
@Mmmkurla: dokladnie tak, sam jestem w trakcie wykanczania domu i to, czego nie jestem w stanie zrobic sam, zlecam fachowcom i nie placze, ze "panie ja tyle to w miesiac nie zarabiam ile pan sobie zyczysz". @niecodziennyszczon zajebiste masz mniemanie o branzy budowlanej, rozumiem, ze postawisz sam kotlownie, pociagniesz instalacje elektryczna w calym domu itp ze nazywasz ta prace intelektualnie nieobciazajaca? Ach nie przeciez napisales ze do niektorych rzeczy
  • Odpowiedz
Zesrałeś się i śmierdzi.


@G_O_: Uuu, ciężkie działa wytoczone.

Robisz w remontach czy może zarabiasz 15k na miesiąc i nadwyżki ładujesz w
  • Odpowiedz
@Prusti: Pisałem kurła o remoncie, a nie stawianiu domu od podstaw, a i tak nawet gdybym sam dom stawiał to też sporą część robót wykończeniowych wykonałbym sam. Od #!$%@? dziecka jestem zmuszony być #!$%@?ą złotą rączką w domu, elektryczność i hydraulika to też nie jest jakaś czarna magia zwłaszcza jak #!$%@? widzę w stanie jakiego upojenia alkoholowego robią to fachowcy. O branży budowlanej w istocie mam mniemanie bardzo złe. Oczywiście
  • Odpowiedz
@Mmmkurla: Masz do powiedzenia coś konkretnego, czy tylko wklejasz XD i wyśmiewasz? Mój wpis mówi o faktach. Są absurdalne podwyżki cen na materiałach i robociźnie. Część wynika ze spekulacji, część z praw rynkowych. Nie zmienia to sytuacji, że każdy mało i średnio zarabiający człowiek to odczuł i ma prawo być zbulwersowany.
A ty co wniosłeś do tematu swoim wpisem? Wklejasz tylko puste slogany, emotikonki i wyzywasz ludzi którzy umieją liczyć
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: wziąłeś kredyt 150tys złotych na zmiennej stopie procentowej na remont mieszkania kiedy jesteś kawalerem/singlem, nie masz nikogo na utrzymaniu i mieszkasz w Polsce pod rządami PiSu i zarabaisz nieco ponad minimalną krajową (w przeliczeniu na godzinę)?

Głupszej rzeczy dzisiaj jeszcze nie widziałem.
  • Odpowiedz
@VR46: przy starym mieszkaniu i kapitalnym remoncie, doprowadzenie mieszkania do stanu przypominajacego standardy 2021, to te 150k starczy na co najwyzej zrobienie wszystkiego do stanu deweloperskiego (lazienka i panele i drzwi). Reszta, jak kuchnia, wyposazenie, umeblowanie to kolejne 60-100k.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania tak się składa że prowadzę firmę i remontujemy stare domy. 150 k na remont takiego domu to wcale nie wygórowana cena . Przykład

Remont dachu z materiałem między 30/40k
Hydraulika z materiałem 30 tys.
Elektryka ok 10 tys z materiałem .
Wymiana okien też ok 15/20 tys
  • Odpowiedz
@not_me: ale myślisz. Odnowienie starego domu może kosztować prawie tyle ile postawienie podobnego nowego. Kwestia co jest do zrobienia, ale pamiętaj że jak budujesz nowe, masz wszystko "na czysto", przy remoncie masz rozbiórkę, która powstaje krocie
  • Odpowiedz