Wpis z mikrobloga

W jakie spółki włożyć pieniądze w stylu 'na później', żeby trzymało lub zyskiwało trochę na wartości. Wiem, że nie da się nic przewidzieć, ale wolę się zapytać kogoś kto może mieć jakieś pojęcie niż samemu kombinować.
Na razie włożyłem trochę w kghm i coś z paneli fotowoltaicznych w mbanku, może strona do inwestowania, bo tu trochę zżerają, a nie inwestuję grubego siana.

W mbanku jest takie coś jak polecane spółki i co robić: trzymać, sprzedać, kupić. Może coś polecacie, ale bardziej wiarygodnego?

Czy mam po prostu spojrzeć na wykres i jak taki microsoft rośnie od dłuższego czasu to te akcje kupić?

#gielda
  • 11
  • Odpowiedz
@Kanzen zmiana przepisów dotyczących fotowoltaiki może istotnie wpłynąć na rentowności przedsięwzięć, radzę mocniej zgłębić temat, żebyś niepotrzebnie nie popłynął.
Co do spółek rosnących powoli z dobrymi fundamentami na GPW: Ambra, Assecopol, Kęty, spółka GPW, Mobruk. Każda z tych spółek oczywiście ma swoje problemy, ale w długim terminie wyglądają całkiem w porządku.
  • Odpowiedz
@dilmaharabica: Na razie nie wrzucam dużych sum, więc jakby był spadek nawet i 50% to się nie popłaczę.
Po prostu nie czuję się dobrze trzymając kasę na koncie, która by mogła chociaż trochę na siebie zarabiać, a też nie chcę zostać świrem i 24/7 oglądać wykresy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kanzen Dobrze Cię rozumiem, również czuję pewien dyskomfort przy posiadaniu znacznej ilości gotówki. Nawet się zastanawiałem, czy nie wrzucać tutaj po prostu analiz poszczególnych spółek, w które wkładam pieniądze i to też spółki raczej "nudne". Oglądanie ludzi na tagu #gielda którzy grają w Black Jacka poprzez wkładanie pieniędzy do kryptowalut bądź tzw. "memestocks" po prostu jest dla mnie abstrakcyjne. Planowałem też upublicznianie całego portfela, żebym był możliwie najbardziej transparentny.
  • Odpowiedz
@Sabarolus: @dilmaharabica to jest tez kwestia posiadanego kapitału, u nich "all in' w memstocka znaczy czesto max 2k$ na revolucie, a i czesto widze nawet kwoty 100$. I siedzą gapiac sie na wykres codziennie do 22 xD Nikt z mózgiem nie włoży kilkaset k pln w taki hazard, w ogole z wiekszymi kwotami naprawde ciezko wychodzić poza wig20/wig40 (w PL). OK był jeden z 900k pln, nazywał sie Zielonka, wlazł w
  • Odpowiedz