Wpis z mikrobloga

@Dreampilot: Kiedyś brałem Laktomag B6, nie regularnie w celu LD, ale gdy np. 2-3 tabletki w ciągu dnia(można pogryźć/rozpuścić) było widać różnicę w pamięci snów. Przy innych magnezach (kapsułki), które są ponoć lepsze no i większa ilość nie było czuć zbytniej różnicy.
Prawdopodobnie, smak, wstępne odczucie na początkowym etapie trawienia mogło robić różnicę w przypadku gryzienia.
@Dreampilot: W przypadku opcji w tabletkach to zwykle występuje z magnezem, gdzie B6 jest dla lepszego wchłaniania. Osobną kwestią jest ile faktycznie się wchłania, gdzie właśnie te nowsze tj. w kapsułkach mają większy współczynnik wchłaniania. Jest więcej, a i tak tylko jakaś część się wchłania.
W przypadku zastosowania np. Laktomag B6 to głównie magnez robi różnicę na korzyść pamięci, a B6 w równolegle, do kompletu wspomagająco dla lepszego wchłaniania magnezu.
Tutaj
Pobierz Trewor - @Dreampilot: W przypadku opcji w tabletkach to zwykle występuje z magnezem, ...
źródło: comment_1623183749ncczbqVyLaULOQU96Lnpm5.jpg
@Dreampilot: Co do "norm" to każdy kraj ma własne na dane witaminy/minerały.
Inną kwestią jest ustalanie tych norm tj. ze średniej i zwykle jest ogólny niedobór w populacji to z takiej próby gdzie jest już niedobór ustala się średnią. Czyli i tak spożycie jest zaniżone.
Na wiki. Eng podają że 100 mg/dzień jako górny bezpieczny/tolerowany poziom dla dorosłych.
Najpierw trzeba wiedzieć na jakim poziomie ma się niedobór, większy/mniejszy od czego zależy
@Trewor: Dzięki za link do wiki.A więc w US dopuszczalna górna granica spożycia to 100 mg a w Europie 25 mg, w tym badaniu przyjmowali 240 mg przez 5 dni czyli o wiele ponad normy dopuszczalnego spożycia.Mam wit. B6 (tabletki po 50 mg) i na ulotce jest napisane że dawkowanie wg wskazań lekarza i że dawkowanie powyżej 200 mg przez kilka miesięcy może wywołać neuropatię.Po 30 dniach zespół uzależnienia.
@billuscher: To ciekawe bo z tego co do tej pory czytałem o melatoninie to działa usypiająco a nie stymuluje pamięci czy obszarów mózgu odpowiedzialnych za świadomość podczas snu.Przedawkowanie melatoniny objawia się sennością, zmęczeniem a nawet stanami depresyjnymi.Gdzieś tutaj na wykopie ktoś pisał że zbija teścia a to tak średnio :)