Wpis z mikrobloga

Sytuacja w Polsce w sprawie lockdownu podzielona na województwa z podziałem na kolory. (Otwórz w nowej karcie.)

Tag do obserwowania -> #liczymylockdown

Na niebiesko pokolorowane ostatnie 7 dni.

Plus przy pierwszym komentarzu -> zawołam do następnego

Tabela zawiera średnią kroczącą (7 dniową)

Pełna tabela:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1P5lGkYE2ZFPqVXoqoTxvcd9m9hkB2ZP-XA4a-uAXgZs/edit?usp=sharing

#idziemypolockdown #koronawirus #narodowakwarantanna
Pobierz taior3 - Sytuacja w Polsce w sprawie lockdownu podzielona na województwa z podziałem ...
źródło: comment_16231428492xJcZOHKzvZCYz1hPloHjZ.jpg
  • 35
@Magnolia-Fan: ale przecież nie potrzeba testu negatywnego, żeby potwierdzić wyzdrowienie. Po prostu po iluś tam dniach (nie wiem ile teraz wymagają) kwarantanny jesteś uznany za zdrowego. A więc automatycznie powinno się tych ludzi usuwać z listy aktywnych przypadków po odbyciu kwarantanny.
@nocnica: no ale widocznie tak nie jest, albo w międzyczasie zmieniały się wymogi albo procedury. Kiedy podawali jeszcze szczegółowe dane to przecież ten licealista wyłapał brakujące kilkadziesiąt tysięcy zachorowań a od tego czasu szczegółowe dane przestały być publicznie dostępne, więc i można bardziej na luzie podchodzić do danych :) poza tym czy w przypadku izolacji nie było obowiązku testu negatywnego?
@Magnolia-Fan: no to nie wiem, wydaje mi się, że po izolacji nie jest wymagany test, poza tym izolacja nie powinna się liczyć jako aktywny przypadek, w końcu w izolacji są osoby, które nie są chore (ale mogą być), dopiero jak się okaże, że jednak są zarażeni i izolacja zmienia się na kwarantannę, to powinno się liczyć do statystyk chorych na covid. To tak na chłopski rozum, bo może jest inaczej, aczkolwiek