Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy do Pracy X można mieć "za duże doświadczenie"?
Mam 24 lata. Jestem na I roku magisterki. Szukam pracy na okres wakacyjny gdzieś w #korpo #korposwiat. Mam w CV kilka wpisów z jakiś stażów. "Mało ambitne" chciałoby się powiedzieć, bo staż w urzędzie miejskim, wcześniej jako stażysta biurowo-sytuacyjny (2 miesiące) a potem pseudo-leader zespołu stażystów (1 miesiąc) w małej firmie (w teamie były 4 osoby + ja). W międzyczasie jakaś dorywcza praca dla GDDKiA z analizą przepływu samochodów.
Wysyłam CV na różne staże i oferty pracy typowo dla studenciaków, związanym z moim kierunkiem studiów.
W ofercie rzadko piszą o doświadczeniu, nawet piszą, że nie ma problemu jak ktoś takowego nie ma, co najwyżej, że doświadczenie będzie "dodatkowym atutem". Często mój kierunek jest nawet w ofercie "preferowanym" kierunkiem. Samo CV też wysyłałem kilku osobom i mówili, że "bardzo fajne, przyjemnie się na nie patrzy" i nie ma nawalone bezsensownych wiadomości.

No i co? Spośród ~20 wysłanych CV, byłem raptem w sumie na 2 rozmowach kwalifikacyjnych.
A kolega z roku, który praktycznie pracował rok temu tylko przez 2 miesiące w sklepie na pół etatu, dostał się na staż do właśnie takiej firmy gdzie ja aplikowałem. Brali właśnie takich studentów na staż na 2-3 miesiące w okresie wakacyjnym.

Czy to normalne?
Czy może po prostu za nisko mierzę i powinienem aplikować w nie-stażowe prace? A może oni nie patrzą właściwie na CV tylko losują 20 osób spośród których wybierają 5?

#zalesie #pytaniedoeksperta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60be1a02f770ef000bed5421
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 5
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: wysyłaj gdzie możesz. Jak ci zaoferują robotę to się będziesz zastanawiał czy przyjąć.

Mój różowy pracuje w HR.
Dostał ta robotę tylko dlatego że akurat szukał pracy. I mieli miejsce na mniej doświadczonego. Po trzech latach jest kierownikiem.
I mówi że w tej metodzie nie ma żadnej metody.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: 20 wysłanych aplikacji to bardzo mało. Aplikuj do różnych miejsc i na różne poziomy, bo nie wiadomo, gdzie im podpasujesz. Mnie na pewno w niektórych miejscach odrzucili, bo byłam po prostu za dobra i/lub podałam za wysokie oczekiwania finansowe.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: owszem, można być over experienced na dane stanowisko i owszem, może być to problem, ale nie z twoim doświadczeniem. Uświadom sobie, że każda rekrutacja to plus minus loteria, to jedno, dwa, twoje cv może nie być takie zajebiste, kim są ludzie, którzy je tobie ocenili? Mają jakieś doświadczenie w tym/wiedzę, czy to tylko postronni znajomi?
I trzy, 20 aplikacji to dość mało, im mniejsze wymagania, tym niższy próg wejścia, tym
  • Odpowiedz