Wpis z mikrobloga

Dostałem kosztorys wykończenia mieszkania przez ekipę. Z opinii wiem, że są rzetelni, cena magicznie nie wzrasta w trakcie prac, wszystko wnoszą, wynoszą, zajmują się pracami porządkowymi. Innymi słowy dostają projekt, moja robota się kończy na zamówieniu materiałów wykończeniowych i pilnowaniu, żeby przyjechało kiedy trzeba. Mieszkanie 71 m2. Dużo, niedużo, średnio? Od razu mówię, że generalnie samemu nie mam zamiaru nic robić bo się na wykończeniu nie znam.
#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
źródło: comment_16230526485wlNuaDuwYzJLi47dZIb9M.jpg
  • 12
@Drmscape2: Jeżeli są solidni i nie ma dopingu w pracy to ujdzie, zastrzez jednak że jak zlapiesz #!$%@? na piciu to jest kara 500zl/każdorazowo.
Tak tak wiem, większość dostaje zawału jak trzeba grozić panu budowlancowi ale z nimi inaczej nie można, tutaj wyglada to profesjonalnie ale musiał bym zobaczyć na wlasne oczy "zespół"( ͡° ͜ʖ ͡°).
@Drmscape2: o co chodzi w pozycji 30? To nie robocizna tylko materiały do kupienia? Jesli tak, to stawka nawet ok ale opłata 10% za zrobienie zakupów to lekka januszerka, za prace porządkowe też. Oni faktycznie będą gdzieś wywozić śmieci?

A najlepiej nie pytaj na wykopie tylko weź kilka różnych wycen.
Jesli tak, to stawka nawet ok ale opłata 10% za zrobienie zakupów to lekka januszerka, za prace porządkowe też. Oni faktycznie będą gdzieś wywozić śmieci?


@genesis-p: Z jednej strony tak ale z drugiej ktoś do sklepu pojechać musi, paliwo spalić, czas stracić, śmieci wynieść, zorganizować wywóz gabarytów czy gruzu. Nic za darmo.
@genesis-p: zapewne wezmę jeszcze jedną wycenę, ale bardziej mi chodziło o opinii, czy rząd wielkości się zgadza. 10k mi robi różnicę, 1k w tę czy drugą niekoniecznie. Pozycja 30 to same materiały - gładzie, szpachle, farby itp.
@Drmscape2: jakie miasto i skąd ekipa? Wg mnie dość tanio chyba że targasz ekipę z wiochy na Podkarpaciu i będą nocować w mieszkaniu.

nie mam zamiaru nic robić bo się na wykończeniu nie znam.


@Drmscape2: też się nie znałem, a wykończyłem większe mieszkanie :) niektóre prace są dość proste i przyjemne jak np. malowanie czy gruntowanie. Pytanie na ile wyceniasz swój czas i nerwy. ;) Może w najbliższym czasie podzielę
@u-kill-u-homo: Kraków, a ekipa lokalna. Pewnie i byłbym się w stanie czegoś nauczyć, ale jak widać po kosztorysie proste prace nie są najdroższe. No i chcę mieć zrobione dobrze i szybko. Ekipa wchodzi od listopada, do końca roku chciałbym tam zamieszkać. Jakbym się sam za to wziął, to w czerwcu 2022 bym dalej tutoriale na YT oglądał.
@Drmscape2: jeżeli jest tak jak napisałeś w poście to wycena rozsądna. Bierz ekipę i przyjemnego mieszkania w nowym domu. We Wrocławiu w zeszłym roku porządne ekipy liczyły 30k zł dla mieszkań deweloperskich 65mkw + materiały, u mnie robili trochę ponad 50mkw za 14k zł (deweloperskie bez cudów), z tym że byli to wykonawcy z mniejszego miasta którzy wykańczali już wcześniej dla nas kilka inwestycji.