Wpis z mikrobloga

@suqmadiq2ama: ładuj i obserwuj czy się nie grzeje, nie gazuje mocno itd podczas ładowania. Niby poniżej tych 9-10V to już smietnik, ale ja naładowałem aku 45Ah, który długo stał, miał 5V i auto jeździ już 2 lata, aku spoczynkowo ma trochę niższe napięcie, typu 12,3V zamiast 12,6-8V... Na pewno mocno ograniczy się jego pojemność po takim odzysku. Jak co to nie oddawaj go na wymianę za nowy, tylko sprzedaj na złomie,
@suqmadiq2ama: Zwykły zasilacz 12V 1A podłacz na krótko do tego aku na przynajmniej dobę tylko biegunów nie pomyl :D
Potem już normalnym prostownikiem dostosowanym do żelowych i tyle
Mi się udało taki do 0 zjechany żelowy odratować i 2 lata w traktorku działa na rozrusznik.
@LubieSzaszylkiZLublina niby się da, ale część powierzchni elektrod będzie nieodwracalnie zniszczona, spadnie pojemność, wzrośnie opór wewnętrzny, zmniejszy się wydajność prądowa. Jak komuś to pasuje może reanimować trupa, ale już nie będzie taki jak z fabryki.
Pisałem to z myślą o aku samochodowych, które nie są takie drogie, ale jak teraz patrzę na cenę to @suqmadiq2ama xD
@suqmadiq2ama: Kup na allegro miniaturowy prostownik do aku żelowyych taki 1A z auto wyłączaniem i monotorowaniem. i na zime zostawiasz taki aku podłączony na stałe. jak napięcie spadnie to prostowniczek powoli doładuje a potem się wyłączy. Ja taki kupiłem właśnie do traktorka by aku do domu nie nosić, podłączam na stałe i żadnych problemów a aku zyje po 7 - 8 lat