Wpis z mikrobloga

@bigger: Te webasta wszyscy chwalą od dwóch lat na każdej jachtowej grupie, jeszcze nikomu nie padło, podepne go pod prostownik i jak wstanie to bedzie dodatkowy, już kupiłem dwa nowe przed chwilą

Tego samego Exide nigdzie sie nie kupi w polsce, kłamią że mają na stronkach a jak mówie że wsiadam w takse i jade to już nie :D kupiłem inny 125A
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: Da radę go odratować. Wklęsłe boki są od tego, że w akumulatorach żelowych masz podciśnienie i przy powolnym rozładowaniu je "zasysa" do środka. Podłącz go pod ładowarkę/prostownik na mały prąd, żeby go nie przegrzać. Może coś z tego będzie, czasem trzeba z tydzień się pobawić bez odpowiedniego sprzętu, ale to nie przekreśla tego akumulatora jeszcze. Handluje tym od 3 lat i zazwyczaj da się to odratować.
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: Da radę go odratować. Wklęsłe boki są od tego, że w akumulatorach żelowych masz podciśnienie i przy powolnym rozładowaniu je "zasysa" do środka. Podłącz go pod ładowarkę/prostownik na mały prąd, żeby go nie przegrzać. Może coś z tego będzie, czasem trzeba z tydzień się pobawić bez odpowiedniego sprzętu, ale to nie przekreśla tego akumulatora jeszcze. Handluje tym od 3 lat i zazwyczaj da się to odratować.


@okonrzeczny:
suqmadiq2ama - > @suqmadiq2ama: Da radę go odratować. Wklęsłe boki są od tego, że w a...

źródło: comment_1623063943hQVA234Tg8AMiHtHtg581Q.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: W idealnym świecie, poza prostownikiem i ładowarką to jeszcze urządzenie do rozładowywania akumulatora, żeby zrobić mu 3 cykle ładowania z zabezpieczeniem, żeby za głęboko nie zejść. Ale jeśli jesteś ze Szczecina, to warto do AkuBiz zawitać co by to sami ogarnęli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: 2 miechy temu miałem identyczną sytuację, ale zakupiłem prostownik z odsiarczaniem ( tryb naprawy- ładowanie impulsowe na zmianę z rozładowywaniem) i zrobiłem tak kilkanaście cykli. Po każdym robiłem test i pomiar rezystancji wewnętrznej. Po 10 cyklach tester mówił już " good" zamiast "replace". Jeśli nie ma zwarcia na którymś ogniwie tylko jest głęboko rozładowany to może uda ci się coś z tym zrobić. Ale musi być jakiś mądry prostownik
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: No właśnie chałupniczo też się da odsiarczac, prostownik jednopołówkowy, żarówka małej mocy i jakiś transformator 230/12. Jak lubisz się bawić to poczytaj w necie o tym. Ale taki miernik też warto mieć, zwłaszcza do pomiarów i weryfikacji czy w sklepie nie naciągają xd a akurat się rozładował po prostu...
  • Odpowiedz