Wpis z mikrobloga

Co zrobić z Porzingisem? Dla mnie jako fana Mavs jest to teraz najważniejsza kwestia. Porzingis zawiódł w playoffach po całości. Nie walczył na tablicach, bronił co najwyżej przeciętnie, a co najważniejsze był bardzo ograniczony ofensywnie. Pokazał kompletny brak umiejętności do tworzenia sobie rzutu, co okazało się kluczowe dla serii. Porzingis jedyne co robił w ofensywie to rzucał otwarte trójki i robił wsady.

Luka pokazał, że jest supergwiazdą, ale sam nie wygra nic na zachodzie, potrzebuje wsparcia. Role playerzy są w Dallas dobrzy, ale potrzebny jest ktoś kto zdejmie część odpowiedzialności z Luki, który musi robić zdecydowanie za dużo i pod koniec meczów jest zbyt zmęczony.

Jedno jest pewne, Porzingis musi odejść. Jego kontrakt pochłania zdecydowanie za dużo miejsca w kontraktach w porównaniu do tego co robi. Uważam, że wciąż ma duży potencjał i na pewno byłby skuteczniejszy w innym systemie gry, i na pewno znajdzie się chętny który będzie na to liczył.

Jakie wymiany uważam za prawdopodobne i ciekawe?

Porzingis za Derozana i pick - sign and trade - Spurs podobno kiedyś lubili Porzingisa i myślę, że świetnie by pasował do ich systemu. Równocześnie jest tam doskonały partner do backcourtu dla niego - Poeltl. Derozan w innym wypadku mógłby odejść za darmo. W Dallas Derozan pasowałby fantastycznie jako drugi rozgrywający, a także źródło punktów w końcówkach meczów. Profesjonalista i veteran. W obronie byłoby średnio, ale myślę, że Luka ma potencjał na bardzo dobrego obrońcę, tylko musi obecnie robić zbyt wiele w ofensywie, żeby tracić siły na bronienie. Jeszcze niedawno byłem do tego sceptycznie nastawiony, ale ta seria sprawiła, że zmieniłem zdanie. Derozana można podpisać też jako wolnego agenta, ale w zamian za tegoroczny pick Dallas mogłoby się zgodzić na sign and trade.

Porzingis za Balla - sign and trade - Lonzo pasuje ekstra. Świetnie broni, dobrze rzuca, dobrze podaje, wciąż jest młody i się rozwija. Świetnie pasuje do Luki. Porzingis za to idealnie pasuje do Ziona. Wymiana ma sporo sensu dla obu zespołów.

Porzingis i Brunson za Turnera i Warrena - Turner to doskonały center do stlu Dallas. Fantastycznie broni i dobrze rzuca, taki Kleber na sterydach. Poza tym jest z Texasu. Warren to świetny scorer, ale miał kontuzję i jego pozycja pokrywa się z młodszym Levertem. Dla Indiany dostają gościa z potencjałem na pierwszą opcję i mają Sabonisa, który ofensywnie fantastycznie pasuje do Porzingisa. Brunson miał 4 miejsce w głosowanie na 6th man of the year i jest dobrym rozgrywającym z ławki. TJ McConnell pewnie odejdzie. Utrata Brunsona byłaby bolesna, ale myślę, że jednak akceptowalna, szczególnie że za rok kończy mu sie kontrakt. Można by wtedy podpisać jeszcze McConnella, który by świetnie pasował :).

Porzingis za Wigginsa - Porzingis świetnie pasuje do ofensywy Warriors i Green to wymarzony partner w obronie dla niego. Wiggins z drugiej strony to dobry obrońca, potrafi zdobywać punkty, nie łapie kontuzji i uważam, że wciąż ma bardzo duży potencjał.

#nba
  • 9
  • Odpowiedz
@Myrdin: gdzieś mi w ostatnim czasie mignęło coś przed oczami że może wymiana Porzingis za Covingtona+Powella+pick

Porzingis fajnie by się pewnie komponował do składu z Lilliardem i McCollumem a skoro Dame nie chce odchodzić a chce być legendą to PTB mogliby w sumie coś takiego zaproponować z ew jakimś 3 teamem w to zamieszanym
  • Odpowiedz
@zajebotka: Powell jest wolnym agentem i nie można kilku kontraktów dać przy sign and trade, a raczej nie chce dawać mu wystarczającego kontraktu, żeby można było to zrobić
Jeszcze jeden ciekawy trade - Kemba + Smart za Porzingisa i Powella
  • Odpowiedz
@Myrdin @zajebotka Największe szanse są na wymianę Porzingisa w zamian za Barnesa lub DeRozana. Ale prawda jest taka, że przez prawie całą pierwszą rundę kurował się z ostatniej kontuzji.

IMO Porzingis zostanie jeszcze rok, a skupią się na ściągnięciu Smarta i pozbyciu się Richardsona.
  • Odpowiedz
@Myrdin: Ball Handlerów nigdy za wiele- nie mozesz grac g7 45ming6- 41min g5- 43min- to niszczy efektywność

przydałby sie któs kto lepiej poprowadzi atak, pod nieobecność Luki na parkiecie,któs kto operuje piłką łatwej rorzucić obronę jak masz 2 atakujacych w kozle w pnr . TIm Hardawa Jr nie jest tym graczem, jest spoko al enie chcesz mu dawac 22-25mln, bo pewnie bedzie tyle sobie krzyczał na płytkim rynku FA

Chyba na
  • Odpowiedz
player development nie istnieje w Dallas. Maja okreslone potrzeba-a nie lepia zawodnikow pod siebie


@nobrainer: A jak ma istnieć, jak nie draftują zawodników? Jedyni zawodnicy z ostatniej dekady w Dallas to Justin Anderson (już nie ma go w lidze), DSJ (na wylocie w zasadzie), Doncić, Brunson i Green

Natomiast sam player development to w rzeczywistości jest problemem, od kiedy Cuban jest właścicielem Mavericks.
  • Odpowiedz