Wpis z mikrobloga

jestesxie wszyscy jacys ograniczeni czy trollujecie? Trąbimy my rolnicy w mediach od 2 miesiecy ze nas rząd i rządowe firmy ubezpieczeniowe zrobiły w #!$%@? i nie było praktycznie możliwości ubezpieczenia os gradu a wy sobie heheszkujecie ze ktos komus da jakies rekompensaty.. kiedy takie rekompensaty dali?


@siodemkaxx: z jednej strony psioczą na PiS a z drugiej wierzą, że jakiejś innej niż oni grupie pomogli i używają tego jako argumentów. Tak właśnie
Ja #!$%@? bo PZU zamknelo sezon xD w Concordi prawie miesiąc chyba od 30 marca można było zrobić polisę z dopłatami. Ale nie wszyscy czekają jaka będzie pogoda jak nie #!$%@? złem to zlewka a później na hura jak już Ci myślący są dawno u ezpieczeni. Nie mówię że to tak ma być bo według mnie to sytuacja z tymi dopłatami jest #!$%@?. Ale temat że nie dało się ubezpieczyć? Dało się
@siodemkaxx: może nie składałeś wniosku? xD Przecież rolnicy składali wnioski, później komisje jeździły oglądać i szacować szkody, a następnie kasa powinna pójść na konto? Nie składalem, więc nie wiem co z przelewem, ale wiem, że komisje jeździły i szacowały szkody.
@DzikiWonsz69 współczuję Mirku... pracowałem jakieś 10 lat temu w północnej Italii (rejon południowego Tyrolu) przy montażu siatek przeciw gradowych w sadach jabłoni. Rolnicy mówili, że dzięki temu mają mega zniżki w ubezpieczalniach od gradu. I choć koszt montażu byl duzy to i tak wszyscy to montowali bo w razie gradu (który w tamtych rejonach jest częstym zjawiskiem) straty byłyby nieporównywalnie wyższe.
może nie składałeś wniosku? xD Przecież rolnicy składali wnioski, później komisje jeździły oglądać i szacować szkody, a następnie kasa powinna pójść na konto? Nie składalem, więc nie wiem co z przelewem, ale wiem, że komisje jeździły i szacowały szkody.


@kupidyn_ciemnooki: komisje co roku jeżdżą i szacują i co z tego? skąd niby ta kasa miałaby być? przecież to rząd musi zatwierdzić, znaleźć pieniądze w budżecie i zwrócić się do UE o
Ja #!$%@? bo PZU zamknelo sezon xD w Concordi prawie miesiąc chyba od 30 marca można było zrobić polisę z dopłatami. Ale nie wszyscy czekają jaka będzie pogoda jak nie #!$%@? złem to zlewka a późni


@czokon: concordia nie ubezpiecza sadów, pytałem rok temu, pytali znajomi w tym roku, oni #!$%@?ą w mediach że ubezpieczają, a jak zapytasz agenta to mówi, że tylko rolne uprawy...
byl duzy to i tak wszyscy to montowali bo w razie gradu (który w tamtych rejonach jest częstym zjawiskiem) straty byłyby nieporównywalnie wyższe.


@kamok: oni mieli dodatkowe dopłaty rzadowe do instalacji tych siatek, własnie po to, żeby nie ubezpieczać, bo problem z ubezpieczeniami jest w większości krajów UE...