Wpis z mikrobloga

Witajcie.
Właśnie przyszedł mi list od naczelnika urzędu skarbowego na angielski adres, a w nim, upomnienie o zapłatę podatku z pit-8c. Jestem rezydentem podatkowym w uk, to samo mam zaznaczone u maklera. Część Mirków tutaj napisała, że nie trzeba się rozliczać z zysków z giełdy, gdy nie masz polskiej rezydencji. W poniedziałek będę dzwonił aby to wyjaśnić, miał ktoś podobny przypadek?
#uk #podatki #gielda
  • 40
@Slaweklwp: Imho to trzeba było złożyć PIT 38, wykazać dochód podlegający opodatkowaniu, zerowy podatek i załączyć brytyjski certyfikat rezydencji podatkowej. Wszystko do 30 kwietnia, teraz możesz dostać grzywnę. Dzwoń do urzędu i odkręcaj.

Część Mirków tutaj napisała, że nie trzeba się rozliczać z zysków z giełdy, gdy nie masz polskiej rezydencji


Tak, na wykopie sami eksperci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Euthymol:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chemik_kieszyk: jezeli masz w PL dochod zero zero, nie mieszkasz w PL i masz rezydencje gdzie indziej to masz #!$%@? jajca, zadnego pitu zero nie skladasz. Nawet jak masz rezydencje w PL i przychod zero tez nic nie musisz do US skladac.
Dziękuję wszystkim za odpowiedź, w poniedziałek dzwonię i wyjaśniam.
Czyli kilka opcji na ten moment:
1 wyjeb się na to;
2 spowiadaj się z zarobków za granicą;
3 czynny żal xd;
4 zapłać podatek.
@chemik_kieszyk Who needs a UTR number from HMRC? You only need a UTR number if you submit a self-assessment tax return. This could be the case if you're self-employed or have set up a limited company, if you owe tax on savings, dividends or capital gains, or if you earn more than £100,000. There are a range of other circumstances where you'll be required to submit a tax return. We explain the
@Slaweklwp: zysk możesz uzyskać ze sprzedaży akcji albo poprzez otrzymanie dywidendy. Zysk ze sprzedaży akcji opodatkowany jest wyłącznie w kraju w którym masz rezydencję podatkową. Od dywidendy natomiast odciągnięty jest 19% podatek u źródła (zwykle automatycznie w momencie wypłaty dywidendy). Dodatkowo ten sam zysk z dywidendy należy uwzględnić w zeznaniu podatkowym w kraju w którym ma się rezydencję, jednak jego stawka będzie mniejsza w zależności od umowy między Polską a danym