Wpis z mikrobloga

#pytaniedoeksperta #bekazpodludzi #sushi
Dlaczego ludzie w polsce (albo innych krajach poza Japonią) jedzą sushi pałeczkami! Przecież to jest jakiś głupi debilizm!
Ludzie w Japoni jedzą pałeczkami, bo tam WSZYSTKO sie je pałeczkami, taki tam jest zwyczaj, ale w polsce używanie odrębnych "narzędzi" do jednego dania (bo niby tak należy jeść) to jakaś patola! Do ramenu czy innych "chińskich" wynalazków to jakoś nikt nie używa pałeczek ale jak wjeżdża sushi to: -Łoooo ZOBACZ #!$%@? MOJE SKOŚNE OCZY!
Nawet do tych najpodlejszych zestawów za 8.99zł z lidla muszą je dodadawać bo by sobie polak czy inny ukrainie nie dał bez nich rady zjeść.

Jeszcze uczą się na siłę używania tych pałeczek żeby bylo tak poprawnie, bo jeszcze ktoś zauważy że nie umieją i całe ich życie popadnie w ruine.
W ogóle nie rozumiem jakiegoś dziwnego nabożnego szacunku do tego dania, przecież to w 80% zwykły ryż z dodatkami zawinięty w liście!
Zawsze mnie śmieszy jak ludzie którzy próbują zgrywać wielkich światowców, kompromitują się i robią z siebie pajaców... ʕʔ
DziecizChoroszczy - #pytaniedoeksperta #bekazpodludzi #sushi
Dlaczego ludzie w polsce...

źródło: comment_1622868458blcgvaTZQAoAHKtCuOybHP.jpg

Pobierz
  • 129
  • Odpowiedz
@Dzieci_z_Choroszczy: Jak się nauczysz jeść pałeczkami, to są po prostu megawygodne. Sushi zresztą ciężko byłoby jeść widelcem, jakbyś spróbował go wbić w ten ryż i "liście" to wszystko by się rozwaliło. Natomiast sushi można jeść też palcami, jeśli ktoś lubi.

Do ramenu czy innych "chińskich" wynalazków to jakoś nikt nie używa pałeczek


Ja używam, również np. do pho. W parze z łyżką, sprawdzają się lepiej niż widelec (sama łyżka do dobrego
  • Odpowiedz
@Dzieci_z_Choroszczy: Ja kisnę z tego, jak popularny ostatnio zrobił się ramen, czyli rosół z sosem sojowym xD Jak ludzie jedzą rosół, to nikt nawet nie pomyśli, żeby się chwalić, a jak je RAMEN to wszyscy znajomi muszą wiedzieć. W ogóle skąd u nas wytworzyło się takie przeświadczenie o elitarności kuchni azjatyckiej? xD
  • Odpowiedz
@Dzieci_z_Choroszczy: ja w ogóle uważam że prawdziwy polak powinien szanować jedynie zasady polskie i jak np byłem w anglii to jeździłem samochodem po prawej stronie i #!$%@? i #!$%@? mi zrobili
  • Odpowiedz