Wpis z mikrobloga

#pytaniedoeksperta #bekazpodludzi #sushi
Dlaczego ludzie w polsce (albo innych krajach poza Japonią) jedzą sushi pałeczkami! Przecież to jest jakiś głupi debilizm!
Ludzie w Japoni jedzą pałeczkami, bo tam WSZYSTKO sie je pałeczkami, taki tam jest zwyczaj, ale w polsce używanie odrębnych "narzędzi" do jednego dania (bo niby tak należy jeść) to jakaś patola! Do ramenu czy innych "chińskich" wynalazków to jakoś nikt nie używa pałeczek ale jak wjeżdża sushi to: -Łoooo ZOBACZ #!$%@? MOJE SKOŚNE OCZY!
Nawet do tych najpodlejszych zestawów za 8.99zł z lidla muszą je dodadawać bo by sobie polak czy inny ukrainie nie dał bez nich rady zjeść.

Jeszcze uczą się na siłę używania tych pałeczek żeby bylo tak poprawnie, bo jeszcze ktoś zauważy że nie umieją i całe ich życie popadnie w ruine.
W ogóle nie rozumiem jakiegoś dziwnego nabożnego szacunku do tego dania, przecież to w 80% zwykły ryż z dodatkami zawinięty w liście!
Zawsze mnie śmieszy jak ludzie którzy próbują zgrywać wielkich światowców, kompromitują się i robią z siebie pajaców... ʕʔ
DziecizChoroszczy - #pytaniedoeksperta #bekazpodludzi #sushi
Dlaczego ludzie w polsce...

źródło: comment_1622868458blcgvaTZQAoAHKtCuOybHP.jpg

Pobierz
  • 129
  • Odpowiedz
@Dzieci_z_Choroszczy: Sushi to akurat można jeść też palcami i tak też jedzą w Japonii, można też pałeczkami.

Ramen za to je się pałeczkami, tak jak większość azjatyckiej kuchni. Też wtedy imho inaczej smakuje, bo napierasz mniej składników. A czemu ludzie tak robią? Bo to kuchnia azjatycka po prostu, która jest robiona pod pałeczki.
  • Odpowiedz
@Dzieci_z_Choroszczy: no w Samej Japonii o ile nie jesz w jakiejś super drogiej eleganckiej knajpie to jest czymś całkiem normalnym, że sushi je się rękoma. A ramen akurat wszędzie się je pałeczkami, bo długi makaron w zupie inaczej jest niewygodnie.
  • Odpowiedz
@Dzieci_z_Choroszczy: to akurat racja, niech każdy #!$%@? jak chce ale dopisywanie do tego jakiejś ideologii albo ze „musza zjeść pałeczkami bo inaczej #!$%@?” to już zalatuje pseudo „ynteligencja” :) to trochę jak z tym memem z rosołem i ramenem ;)
  • Odpowiedz