Wpis z mikrobloga

#pytaniedoeksperta #bekazpodludzi #sushi
Dlaczego ludzie w polsce (albo innych krajach poza Japonią) jedzą sushi pałeczkami! Przecież to jest jakiś głupi debilizm!
Ludzie w Japoni jedzą pałeczkami, bo tam WSZYSTKO sie je pałeczkami, taki tam jest zwyczaj, ale w polsce używanie odrębnych "narzędzi" do jednego dania (bo niby tak należy jeść) to jakaś patola! Do ramenu czy innych "chińskich" wynalazków to jakoś nikt nie używa pałeczek ale jak wjeżdża sushi to: -Łoooo ZOBACZ #!$%@? MOJE SKOŚNE OCZY!
Nawet do tych najpodlejszych zestawów za 8.99zł z lidla muszą je dodadawać bo by sobie polak czy inny ukrainie nie dał bez nich rady zjeść.

Jeszcze uczą się na siłę używania tych pałeczek żeby bylo tak poprawnie, bo jeszcze ktoś zauważy że nie umieją i całe ich życie popadnie w ruine.
W ogóle nie rozumiem jakiegoś dziwnego nabożnego szacunku do tego dania, przecież to w 80% zwykły ryż z dodatkami zawinięty w liście!
Zawsze mnie śmieszy jak ludzie którzy próbują zgrywać wielkich światowców, kompromitują się i robią z siebie pajaców... ʕʔ
DziecizChoroszczy - #pytaniedoeksperta #bekazpodludzi #sushi
Dlaczego ludzie w polsce...

źródło: comment_1622868458blcgvaTZQAoAHKtCuOybHP.jpg

Pobierz
  • 129
  • Odpowiedz
@Dzieci_z_Choroszczy: Z gloryfikowaniem samego dania racja xD ale co do pałeczek to trochę na siłę się #!$%@?, imo tak jest najwygodniej ale jak komuś lepiej rękoma czy widelcem to też spoko


@wieczny_lowca: Ja nigdy ramenu nie jadłem i mam tylko pytanie, jak się go je paleczkami to co z ta woda która tam zostaje?


@duzeelobenc: wylewasz na chodnik żeby biedaki mogły też spróbować
  • Odpowiedz
@Vegeta696: Jadłem sushi z knajpy (tańszych i droższych), robiłem sam i kupowałem zestawy z selgros. Z knajpy ofc najlepsze ale zestawy dobrej jakości w sklepie tez są ok. Często kupowałem z data do końca tego samego dnia za 30% ceny i tez elegancko bo i cebula w zestawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dzieci_z_Choroszczy: Ja nie jem. W "japonskiej" knajpie też kazałem sobie dać łyżkę do ramenu i zjadłem jak cywilizowany człowiek, zamiast chlapać sobie rosołem po ubraniu jak pozostali ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dzieci_z_Choroszczy: hm no nw ja wszystkie japońskie, koreańskie, chinskie itd potrawy jem paleczkami no z wyjatkiem na wietnamski fastfood, czyli to co my nazywamy chińszczyzną, jem widelcem, bo często nie ma paleczek xd btw sa też wygodne do przerzucania miesa na patelni XD
  • Odpowiedz
@Dzieci_z_Choroszczy: to bardzo proste:
1. bo to wygodne, szczególnie do maczania w sosie
2. palce się nie kleją
3. sushi jako danie składające się z niewielkich kawałków, idealnie nadaje się do pałeczek
4. bardziej higieniczne

ja jem pałeczkami, bo ja po prostu lubię wiele rzeczy jeść pałeczkami - uważam że w wielu przypadkach jest to super wygodne :)
  • Odpowiedz