Wpis z mikrobloga

@BobAss1985 i tak powinno pozostać. Od wielu lat unikam laptopów HP. I nikt kto taki posiadał w moim otoczeniu, nie ma nic dobrego o nich do powiedzenia. Może ostatnie lata coś poprawili, ale ja i tak bym unikał jak ognia. Laptopy z serii Lenovo yoga, czy jakieś Asusy czy MSI będą lepszym wyborem. Warto popatrzeć na modele z AMD ryzen 5 lub 7 z 4 lub 5 generacji (4 lub 5 na
  • Odpowiedz
@BobAss1985: Wpływa, ale mają dużo większe zastosowanie jakbyś chciał np. w coś zagrać czy też jakieś video obrobić, niby wydaje się niepotrzebne, ale w praktyce cena się mocno nie różni. Jak chcesz typowo biurowca lekkiego to notebooki i tak się nie nadają bo batka słaba strasznie. Jak kolega Tuńczyk pisze to bym coś z tego brał.
  • Odpowiedz
@BobAss1985 i5 11gen ma taką samą architekturę jak i5 10gen. Jeśli masz ryzena 3xxx to rzeczywiście może być mulasty, ale nowsza architektura jest dużo lepsza. Obecnie sam mam yoge z i7 10gen i o ile laptop jest ok (budowa, klawiatura, ekran) to jeśli chodzi o CPU to jeśli robi się coś intensywniejszego to od razu pokazuje swoje ograniczenia. Żarty z Intela że od lat nie wprowadził żadnej większej innowacji poza wprowadzaniem coraz
  • Odpowiedz
@beer_man: panowie nie strasznie mnie, bo ja de facto kupiłem to w środę:/ i zaczynam żałować. Do gier mam Xboxa (nawalilem prawie 200h w cyberpunka). Zakup był konieczny, bo mój komputer padł, wziąłem od siostry MacBooka air, ale miesiąc go używam i dalej mnie to #!$%@? - nie chce mi się uczyć nowej platformy. Więc tak: gry - nie gram na lapku. Bateria - ważna. Waga - mega ważna. Wygląd -
  • Odpowiedz
ze te i5 11 gen mają bardzo dobra architektur


@BobAss1985: intel i 4 rdzenie w 2021 roku to sam wiesz. Taka wiocha. W podobnej cenie będziesz miał 8 rdzeni od AMD w laptopie.

No lipa. Chyba, że faktycznie nie potrzebujesz mocy obliczeniowej...

ale i tak ten 11-gen jest stosunkowo udany. Grafika dorównuje tej w poprzedniej generacji AMDkach no i niektóre testy wydajności też:

https://www.notebookcheck.net/R5-4500U-vs-i5-1135G7_11687_12238.247596.0.html

ale ja bym szedł w ryzena, bez
  • Odpowiedz
@BobAss1985 no trochę tak, bo w tej cenie można dostać coś w metalowej obudowie i dotykowym ekranem. Wydajnościowo da radę, ale szkoda że nie ma ładowania przez usb-c bo skoro ważne jest dla ciebie czas działania na baterii to power bank z power delivery podwoi ilość czasu jaką można spędzić bez gniazdka. Ale to na USB-C
  • Odpowiedz