Wpis z mikrobloga

Świat tak działa, że zawsze będzie jakieś tam rozwarstwienie i nie ma w tym nic dziwnego gdyby wprowadzić wysokie opodatkowanie dla każdego rzędu 75-90% jak chce lewactwo to ludzie przestaliby się starać bo po co? Świat się rozwija dlatego, że jest jakiś ziomek xyz, który ma pomysł i chce zostać bardzo bogaty więc chce zrobić najlepsza usługę czy wprowadzić coś nowego na rynek i jest w stanie poświęcić rodzine,zdrowie,zabawe itd.
  • Odpowiedz
Podatek progresywny to zwyczajna kradzież tak samo jak liniowa składka zdrowotna. Dlaczego ja ma płacić więcej na służbę zdrowia skoro trafiamy do tego samego lekarza?
  • Odpowiedz
Obronność, powszechna służba zdrowia, uniwersalny dochód podstawowy, państwowe emerytury, dotacje dla państwowej edukacji etc.


@johny-kalesonny: Powszechnej służby zdrowia, czy armii sam nie stworzysz, ale możesz pieniądze przekazać biednej rodzinie (dochód podstawowy), wesprzeć emerytów (emerytury), wspomóc finansowo/sprzętowo szkołę (państwowa edukacja).

Tak więc tak, możesz przekazać pieniądze na to co chcesz by państwo finansowało.

Podatki to rozwiązanie społeczne, nie indywidualne.

I? Jak wyżej, możesz wspierać to co chcesz by państwo wspierało.

Tak jak
  • Odpowiedz
@adekad: Może mi ktoś wyjaśnić sens użycia tego tagu?
Czy ona przed kupnem apartamentu utworzyła holding na Kajmanach w celu ominięcia podatku np.?

To, że ktoś jest zwolennikiem progresywnej skali podatkowej w żaden sposób nie implikuje, że nie dąży do zarabiania więcej – po prostu nie przeszkadza takiej osobie, że wpadnie w wyższy próg podatkowy. Niektórzy uważają też, że powinny istnieć progi dla dochodów powiedzmy >100 mln rocznie, nawet jeśli będą
  • Odpowiedz
Wytłumacz skoro to jest nieprawda ;D jak ktoś kto nagle teraz będzie opodatkowany 75% ma się dorobić majątku>?


@veneficuss:

https://www.researchgate.net/publication/322710695_Progressive_Taxation_Income_Inequality_and_Happiness

Ponieważ obserwujemy, że jest odwrotnie. Podatek progresywny zmniejsza nierówności społeczne. Oczywiście to nie jest takie proste, że wystarczy PIT ustawić i tyle. Suma danin musi być progresywna.
  • Odpowiedz
Powszechnej służby zdrowia, czy armii sam nie stworzysz, ale możesz pieniądze przekazać biednej rodzinie (dochód podstawowy), wesprzeć emerytów (emerytury), wspomóc finansowo/sprzętowo szkołę (państwowa edukacja).


@Wiesmin: To nadal nie jest rozwiązanie - to tak jakby ograniczać swoje emisje CO2, zamiast rozwiązywać prawdziwy problem, czyli emisję CO2 przez przemysł i energetykę.

I? Jak wyżej, możesz wspierać to co chcesz by państwo wspierało.


@Wiesmin: To nie miałoby żadnego praktycznego sensu

Pudło. Szczepionki mają
  • Odpowiedz
Ty serio nie rozumiesz różnicy między dochodem a majątkiem i mężnie walczysz z chochołem, którego sam stworzyłeś.


@johny-kalesonny: Nic z tego co napisałeś nie jest prawdą. Wiem co to jest majątek, a co dochód. Chochoła, żadnego nie stworzyłem. Przecież to nie ja kazałem jej zakładać koszulkę z "Tax The Rich", to nie kazałem jej kupić dom, to nie ja kazałem Jaś Kapeli pisać artykuły. I ostatnie, ja z niczym nie walczę,
  • Odpowiedz
Ale że o co chodzi bo nie rozumiem? Zarobiła uczciwie pieniądze, kupiła mieszkanie i zapłaciła podatki. Można być ideologicznym socjalistą i jednocześnie prężnie działać na wolnym rynku. Socjalizm to nie jest komunizm.

Zrozumiałbym wypominanie hipokryzji


@lohmeyer:

Jeżeli jesteś za większymi podatkami dla bogatych to musisz być automatycznie biedny, bo według jakiejś super dziwacznej #prawackalogika w innym wypadku jesteś hipokrytą?


@johny-kalesonny: zapłaciła takie podatki jakie postuluje dla bogatych, czy takie jakie
  • Odpowiedz
I to jest powód żeby im to zabrać?


@veneficuss: Zabrać? Rozumiesz, mam nadzieję, że Jan Kowalski, zarabiający w Polsce 1000 dolarów miesięcznie netto, ma "zabierane" procentowo co najmniej 10x tyle (w praktyce pewnie bliżej 50x tyle), co taki przykładowo Bezos? Zakładam więc, że każdy podatek to "zabieranie" ludziom pieniędzy "bez powodu", a zatem optujesz za całkowitą likwidacją wszelkich podatków, zgadza się? No bo skoro "nie ma powodu", by "zabierać" Bezosowi, to
  • Odpowiedz
zapłaciła takie podatki jakie postuluje dla bogatych, czy takie jakie ustalili źli, prawaccy kapitaliści? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@skitarii: A co to ma za znaczenie, bo nie rozumiem?

A posiadanie przez nią dwóch milionów dolarów zwiększa nierówności. Może powinna je oddać, jeśli jest za zmniejszaniem nierówności społecznych?


@skitarii: Jak pisałem, nie zmniejszy to nierówności społecznych
  • Odpowiedz
Zgodnie z ta logika jesli jestes za nizszymi podatkami, to nie powinienes korzystac z publicznych szkol, drog, szpitali czy lotnisk


@M0nty: jak przestanie na nie płacić w podatkach to jak najbardziej.

Tyle, że lewica postuluje zabieranie pieniędzy bogatym bez dawania im niczego w zamian, więc ona nie ma żadnych wymówek i jest po prostu hipokrytką, jak prawie wszyscy socjaliści, którzy się wzbogacili.
  • Odpowiedz