Wpis z mikrobloga

Mam kilka starych płyt chodnikowych. Mam też plan żeby ułożyć z nich ścieżkę. Chciałbym je najpierw oczyścić i wyrównać bo beton nie jest wszędzie równy i są zadziory. Po czyszczeniu chciałbym je pomalować farba do betonu.
Moje pytanie jest takie: czym oczyścić/przeszlifować te płyty? Mam szlifierkę kątowa małą i mógłbym kupić jakieś tarcze ale kompletnie nie wiem jakie. Macie jakieś pomysły?

#budownictwo #rodos #diy #beton
  • 6
@pokipoki: szczotkę stalową na tą wiertarkę załóż, jeśli chodzi tylko o doczyszczenie, tarczą diamentową tylko pokaleczysz i porobisz bruzdy.
Ale szczerze mówiąc... 15zł kosztuje nowa płyta, porządna, równa i estetyczna. Za niewiele więcej kupisz taką już barwioną w masie i z wytłoczonymi wzorkami. Warto się pierdzielić z tymi starymi?
@Jarek_P no niby racja żeby kupić nowe ale z drugiej strony tych płyt mam 25 sztuk. Po 15zl za sztukę i transport to wychodzi ponad 400zl.
A za tyle to już kupię myjkę karchera jakąś podstawowa i ogarnę te stare. Pozostaje dokupic farbę i włożyć sporo swojej pracy. Ale temat warty rozważenia mimo wszystko :)