Wpis z mikrobloga

Mireczki ostatnio z moją bunią dzieje sie coś dziwnego. Od paru dni jestem świadkiem znikania oleju w m54b30, pare dni temu wlałem ze 150ml, dziś wlałem z 250ml a na bagnecie zero zmiany. Co lepsze, dziś po zatankowaniu na stacji na jakieś 10 sekund zapaliła się żółta kontrolka oleju. Dodam, że olej nie uciekł do zbiorniczka wyrównawczego. Osobiście obstawiam odmę...
A i dodam, że nie ma żadnych innych objawów, moc jest w porządku, obroty nie falują. Z góry dzięki za pomysły.
#e46 #mechanikasamochodowa #bmw #samochody #motoryzacja
  • 19
@WujekSzejk: temu czujnikowi to ja tak średnio wierzę, zapala się żółte, a tam pół stanu. Zależy kiedy sprawdzasz czy na zimno po nocy czy chwilę po zgaszeniu, bo może pezepuszczać zaworek w podstawie filtra. No i sama odma też może mieć wpływ.
@Walerin: niby tak, ale dolewam ciągle tego oleju a na bagnecie jest na minimum cały czas. Wychodzi na to, że akurat u mnie czujnik działa prawidłowo
edit: Po nocy sprawdziłem i było minimum, potem sprawdziłem 5 minut po zgaszeniu silnika i tego oleju było poniżej minimum
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WujekSzejk: kontrolka poprawnie powinna się zaświecić kiedy masz minimum na bagnecie, pooglądaj silnik dokładnie. U mnie był przetarty przewód od dołu odmy i na pokrywie kipiało, wąż od vanosa do filtra lubi się pocić i ciec z wiekiem. Jak ktoś wyżej wspomniał to uszczelka pomiędzy obudową filtra a blokiem, uszczelka pod vanosem, uszczelka pokrywy zaworów lub sama obudowa, czasami zimmering na wale przy skrzyni puszcza
@WujekSzejk: jak odkręcisz korek oleju na pracującym silniku to jest chwilowe zawahanie obrotów? Powinno być. I czy na odkręconym korku nie słyszysz wycia - oznaka, że membrana odmy przerwana.

Odmę i tak powinieneś zmieniać z wężami co 3-3 wymiany oleju.
@WujekSzejk u mnie ten sam silnik brał dużo oleju, ale wymianilem odme, uszczelke pokrywy zaworow i zmieniłem olej na valvoline max life.
Bardzo duzo pomogło i choć czasem nadal sobie łyknie, to już nie jest to uciążliwe, więc polecam zrobic dobra diagnostyke.