Wpis z mikrobloga

@chosenon3: teraz to bym prukwe od razu zglosil gdzie trzeba, ale wtedy sie cykalem, a matka tez nie chciala miec z nia do czynienia, kiedys dobra inba sie odjaniepawlila na zebraniu, otoz stara polowie klasy wstawila jedynki za wypracowanie, bo wg niej nie dalo sie przeczytac, a ona nie bedzie sie wysilac, wiec wychowawca zaprosil stara na zebranie, zeby wyjasnila czemu wstawia jedynki za brzydki charakter pisma, a ta na tym
@chosenon3: Pierwszy dzień liceum, nowi nauczyciele, nowe osoby w klasie, nowa szkoła. Pierwsza lekcja fizyki, wchodzi nauczycielka, jedna dziewczyna chciała się napić wody z butelki. Dostała dwie jedynki zanim nauczycielka usiadła na krzesełku, pierwsza minuta i postrach na kolejne 3 lata na lekcjach fizyki.
Kiedys dostalem dwie jedynki z polskiego, pierwsza za jedzenie na lekcji, druga za robienie pracy domowej na przerwie, typiara byla #!$%@? jak lato z radiem, zawsze z nia kose mialem, takie baby to #!$%@? pradem, albo na pasy zeby wiadomo kto jebnal.


@PatrickdeVries: Ja 11 z polskiego miałem w liceum najwięcej, z kumplem się ścigaliśmy kto więcej będzie miał. Oceny się nie liczyły do niczego, więc na #!$%@? mi one były
@Wavve: chodzilem do szkoly w niemcach i jedzenie i picie to normalna sprawa. 3 lub 4 godzinne lekcje, sami ustalalismy przerwy. Mielismy jedna 25minut i jedna 5 minut na fajka

Nauczyciele wyluzowani i nie kazali sie nazywac profesorami itp

W szkole stolowka i piekarnia

Automaty z kawa i napojami

Miedzy 12 a 13 przerwa na obiad miedz zajeciami

Slabsi uczniowie lub nie znajacy dobrze jezyka mieli opcje ulgowe i mozliwosc dodatkowych
@PatrickdeVries: mało jest nauczycieli z pasją, większość to odrzuty które nie dostają się na lepsze kierunki związane z angielskim. Nie ma co się dziwić, dość niskie poszanowanie społeczne, słaba płacą i mega wymagające zajęcie płodzi słabych nauczycieli
Sam system oceniania byl tak zrobiony, ze nauczycielowi zalezalo na jak najlepszych wynikach swoich uczniow na egzaminach, bo podwyzszalo to renome szkoly


@Cacylsback: to akurat nic dobrego, u nas tez zaczyna być tak że każdy matoł dostaje promocje do następnej klasy żeby nie ucierpiał wizerunek szkoły czy nauczyciela.
a stara na koniec powiedziala cos w stylu, "nie zmienie moich przestarzalych metod mam 3 lata do emerytury i #!$%@? mi zrobicie"


@PatrickdeVries: W sensie Twoja stara powiedziała, że nie zmieni starych metod wychowawczych? Pogubiłem się.