Wpis z mikrobloga

@plnk: gratki,
Kupiłeś z powodu hybrydy, czy wizualnych odczuć? Wygląda kosmicznie ładnie!

Ja mogę wybrać go jako służbowy (albo Mondeo Hybryda lub Paska) w pracbazie, ale nadwozie typu sedan kompletnie nie sprawdza się w mojej pracy, generalnie uważam, że jest niepraktyczne w normalnym używaniu bagażnika, już liftback jest lepszym rozwiązaniem

Inna sprawa, że japońska myśl techniczna w Toyocie kompletnie mi nie leży
@MichuB: szukałem przede wszystkim auta z dużą ilością miejsca z tyłu. Do wyboru było to lub Mondeo albo Superb. VAG-a żadnego nie chciałem, Mondeo by mi nawet leżało ale musiałbym bujać się z oglądaniem samochodów w komisach lub salonach, ale w trakcie poszukiwań trafiła mi się ta Toyota z pewną historią i dobrą ceną. Do tego niesamowicie mi się podoba i jest hybrydowa (zawsze chciałem hybrydę, raczej jako gadżet ale przy
@plnk: Ja właśnie w stronę VAGa się będę kierować, ale nie wydaję własnej kasy więc ciężko mi się wypowiadać,
hybrydowe Mondeo to jest żart, samochód jest zrobiony na siłę żeby tylko mieć hybrydę w ofercie (zobacz jak oszpecili bagażnik)

Pod względem ilość miejsca z tyłu nic Superba nie pobije

Ale uważam, że jeśli hybryda to tylko Toyota, choć ja wybrałbym z powodów praktycznych Corollę

Próbowałeś już jazdy po autostradzie? Czuć te
hybrydowe Mondeo to jest żart, samochód jest zrobiony na siłę żeby tylko mieć hybrydę w ofercie (zobacz jak oszpecili bagażnik)

@MichuB: Dlatego nie chciałem hybrydowego Mondeo. :)

Pod względem ilość miejsca z tyłu nic Superba nie pobije

Na szczęście tu mam wystarczająco dużo... no i podobno te nowe Superby są nieco mniejsze od poprzednich.

Ale uważam, że jeśli hybryda to tylko Toyota, choć ja wybrałbym z powodów praktycznych Corollę

Te nowe
@plnk: Można wiedzieć czy rozważałeś jakieś inne opcje typu "salon aut używanych" (jest tego trochę), szczególnie te "oficjalne" od dealerów (tak jak tu od Toyoty) i dlaczego zdecydowałeś się akurat na tę opcję? Chodziło o to, że znalazłeś auto, które chciałeś, czy może np. Toyota oferuje w tym programie "Pewne Auto" coś, czego nie dali Ci inni?

Pytam, bo sam się przymierzam do auta, ale nie bardzo mam ochotę przechodzić przez
  • 1
@Regis86: Ja miałem wtykę w salonie i stad pewność o pewności auta. ;) W każdym innym wypadku brałbym jakiegoś fachowca na oględziny. Rozważałem też kupno poleasingowego np. z Master1.
@Francesco123: Pisałem już, nakradłem. ( ͡ ͜ʖ ͡)
@DEXTER2403: Jak dźwięk i wygłuszenie wnętrza przy prędkościach autostradowych - da się swobodnie rozmawiać i słuchać muzyki, czy średniawka? Nigdy nie jeździłem eCVT.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Xune: Dużo się naczytałem że jest głośno w środku itd, a sam jakoś tego nie zauważam. Głównie latam po ekspresowkach i autostradach, prędkości 120-170 w zależności jakie warunki i powiem szczerze, że przy 140 spokojnie z żoną rozmawiamy i nie odczuwa żadnego dyskomfortu związanego z hałasem. Co do samego CVT to przez to że auto ma 218koni to tak naprawdę przy 120-140 nawet jak potrzebujesz przyspieszyć to dźwięk CVT nie jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Xune: Rozważałem jeszcze Superba, ale za niewiele większe pieniądze mam 218koni i automat a nie 1.5Tsi 150 koni i manual. Nie mówiąc już o tym że Superb w hybrydzie zaczyna się chyba od 160tyś, a Camry po rabatach dorwałem za 120tyś :)
@plnk: ukradli mi auto 30 września 2021 :( Ale mogę Ci powiedzieć, że przez 9 miesięcy użytkowania zrobiłem 32tyś kilometrów i średnie miałem w granicach 5-6L/100km. Latam 90% tras (ekspresówki, autostrady, drogi z ogradzaniem do 90km/godz) ekspresówka: tempomat na 120-140, spalanie 5.5-6.5L, autostrada: tempomat 140 spalanie 6-6.5L, drogi wojewódzkie i reszta, jazda 70-100km/godz i spalanie w okolicach 5L. Trasa na Chorwację, 4 osoby w środku i samochód doładowany, jazda zgodnie z
@plnk: Tak, AC wypłaciło 100% z racji tego że był to pierwszy rok użytkowania auta :) Zamówiłem w listopadzie, ale tym razem RAV4 i może będzie w przyszłym miesiącu () właśnie jak napisałeś to zobaczyłem, że nie tego człowieka oznaczyłem :DDD