Wpis z mikrobloga

#prezent #rodzice #pytanie #lidlomix

Z bratem już od kilku lat nie mieszkamy z rodzicami. Ale oni czuja jakąś silna potrzebę dawania nam pieniędzy jak ich odwiedzamy. To jakieś święta, to urodziny. I nie są to małe kwoty. Jak nie weźmiemy to się obrażają. Z bratem źle nie zarabiamy więc tym bardziej nam głupio. Dlatego chcemy im coś za to kupić. Z ojcem to nie problem, bo do tysiaka znadzie się fajny tablet. On używa swojego dużo, ale powoli już ten jego zaczyna prosić o emeryturę. Ale z mamą jest problem. Brat mówił żeby za 1k kupić ten automatyczny odkurzacz. Ja uważam że to slaba opcja bo jak by nie było ojciec też by z tego korzystał, s to ma być cso dla niej. Po długich namysłach pomyślałem o robocie kuchennym tyłu lidlomix. Cena to około 1900zl. Droższy niż taty prezent ale ojciec też by z tego korzystał. A myślałem o tym robocie bo mama ma zalecenie po operacji, żeby jeść zdrowiej i mniej tłusto. Z tym urządzeniem powinno być jej łatwiej.

Co o tym sądzicie?
  • 12
  • Odpowiedz
@robertx: jeszcze może wiesz czemu na stomie Lidla kosztuje on 1900zl Czy jakso tak, a na allegro że model z 2021roku i cena 2100? Lidl ma starsze czy Ci z allegro nabierają frajerów?
  • Odpowiedz
@ImeNs: Też polecam :) Możecie w Lidlu od razu kupić książki kucharskie z przepisami, które nie są dostępne online w maszynie, a które też mają fajne protipy. Sama korzystam, już nawet nie z przepisów, np. na jednym pietrze układam łososia surowego, na drugim warzywa, w środku misy ziemniaki i gotuje się obiad w jednym garnku ;)
  • Odpowiedz
@Wloczykij2: W Lidlomixie masz przepisy wbudowane + dostępne online. Do tego są książki kucharskie. Można korzystać też z książek do thermomixa, ale trzeba pamiętać, że Lidlomix ma trochę słabszy silnik i jak w przepisie na Thermomix jest żeby coś siekać 5s to w Lidlomix trzeba ustawić 6s. Sporym minusem Lidlomixa w stosunku do Thermomixa jest rozmiar - fajnie, że misa jest większa, ale całe urządzenie zajmuje naprawdę dużo miejsca, także zorientuj
  • Odpowiedz
@ImeNs: No tak, odkurzacz to źle, a thermomix to już spoko xD Weźcie ich na jakieś wakacje za to wyślijcie. A automatyczny odkurzacz to swoją drogą super sprawa, nawet moja babcia używa i jest bardzo zadowolona :D
  • Odpowiedz
@not_me: na wakacje sobie sami jeżdżą. Są na tyle specyficzni że my im nie dogodzimy z wakacjami. Co do odkurzacza. To nie chciałem bo to taki prezent do domu. A nie dla mamy. Niby lidlomix też, ale wiem że ona musi trzymać dietę, a z tym urządzeniem było by jej łatwiej. Oczywiście tu ojciec też skorzysta, bo obiady jedzą razem. No ale jednak w teorii to o jej zdrowie chodzi.

@
  • Odpowiedz