Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Odkąd pamiętam zawsze lubiłem grzebać przy komputerze czy telefonie. Jak mogłem komuś coś naprawić (często bliższa rodzina dawała mi sprzęt do naprawy), bo nie działało albo skonfigurować to zawsze się cieszyłem że mogę pomóc. Wiadomo, że człowiek nie jest chodzącą encyklopedią, a zwłaszcza że uczyłem się z własnego doświadczenia to jakoś tej wiedzy w danej dziedzinie nie posiadam a czasem trzeba było się ratować Internetem bo trzeba było wklepywac różne komendy których oczywiście nie znam na pamięć.
Potrafię poradzić sobie z codziennymi problemami komputerów czy telefonów, obrobić amatorsko jakieś zdjęcie, zmontować film, postawić prostą stronę na wordpress.
Na pewno nie czuję się na tyle, żeby podjąć się pracy jako grafik, montażysta video czy programista.
Zastanawiam się czy jest jakaś szansa znalezienia sobie miejsca w szeroko pojętym IT.
Może jakiś administrator baz danych czy coś podobnego?
Macie jakieś porady jak znaleźć swoją ścieżkę kariery? Nie mam żadnych zainteresowań prócz komputerów, jakiś nowinek technologicznych itp. (chociaż tutaj to ciężko nazwać zainteresowaniem potrafiąc robić podstawowe czynności przy komputerze).

#it #informatyka #praca #pracait
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@rrobot: dlaczego bejt? Nie wiem co chcę robić w życiu, chcę odnaleźć swoją ścieżkę.
To tak samo jak potrafisz nie wiem wymienić filtr powietrza czy klocki hamulcowe przy samochodzie a pracujesz jako kucharz to nie oznacza, że od razu masz iść na mechanika samochodowego ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@GienekZFabrykiOkienek: skąd w Was tyle jadu?
Grzecznie się zapytałem czy jest jakiś inny kierunek w IT, który mógłbym sprawdzić / ocenić czy jest to ścieżka dla mnie. Nigdzie nie napisałem że chcę zarabiać 15k PLN czy nauczyć się tego w rok i najlepiej zacząć od seniora.
Wolę zarabiać mniej, ale czerpiąc z tego przyjemność niż więcej i codziennie narzekać na swoją pracę.
@progressive: racja, ale robiąc coś z przymusu to
@exyvL: To nie jad - po prostu admin baz danych to jest konkretne i bardzo techniczne stanowisko. Ludzie tacy jak ty na ogół zaczynają od helpdesku i po kilku latach zaczynają kombinować jak wskoczyć na jr admina a ty wyskakujesz od razu z bazami danych, to tak jak byś napisał "Mirki, odpadał mi kontakt w kiblu i go podkleiłem kropelką, zastanawiam się teraz w sumie nad jakąś robotą w kierunku elektryki.
@GienekZFabrykiOkienek: Rozumiem o co Ci chodzi, nie wiedziałem że ludzie uczących się baz danych zaczynają tak czy siak od help desku, nie zagłębiałem się w każde stanowisko po kolei. Od tak rzuciłem hasłem z tym administratorem baz danych.

@peoplearestrange: No właśnie dużo osób się rzuciło na IT w ostatnich latach, pójdą na te 6 miesięczne bootcampy za 5k czy ile tam i myślą, że po czymś takim będą zarabiać mityczne
Rozumiem o co Ci chodzi, nie wiedziałem że ludzie uczących się baz danych zaczynają tak czy siak od help desku, nie zagłębiałem się w każde stanowisko po kolei. Od tak rzuciłem hasłem z tym administratorem baz danych.


@exyvL: Nie koniecznie zaczynają od helpdesku, ale bez studiów i jakiejś głębszej wiedzy technicznej helpdesk to raczej jedyna opcja. Szukaj małych firm outsourcingowych na początek - niby robota ciężka i słabo płatna, ale nigdzie
@getin: z ciekawości zerknąłem i najbliższa aktualna oferta pracy w tym kierunku jest ponad 300km ode mnie

@GienekZFabrykiOkienek: gdybym już się o coś zahaczył to poszedłbym na studia zaoczne. A teraz jak nie wiem co chcę robić to jaki jest sens iść na studia ¯\_(ツ)_/¯.

Jak będziesz #!$%@?ł w 3-4 lata możesz być adminem i ciągnąć jakieś 8k na rękę.

Nie no bez przesady, aż tak nie liczę, że za
Zastanawiam się czy jest jakaś szansa znalezienia sobie miejsca w szeroko pojętym IT.


@exyvL: tak. Lubisz grzebać w komputerach, robiłeś to już dla rodziny, czyli masz dobre podstawy by myśleć, że w serwisie komputerowym byś się odnalazł.

Myślałeś może nad otwarciem jakiegoś serwisu sprzętu komputerowego?