Wpis z mikrobloga

#python #pytanie #pandas

potrzebuję pomocy w sprawdzeniu poprawności danych w skrypcie używającym pandas i datetime w pythonie.

Mam sobie taki input, gdzie start_time, end_time oraz session_time mam podane jako string. Konwertuję to sobie do datetime.timedelta, dodaję start_time do start_date (które na wejściu nie ma podanych godzin i minut, sam rok, miesiąc, dzień), uzyskując start_time jako datetime z godzinami. Następnie dodaję do tego session_time i wychodzi mi datetime z poszukiwaną przeze mnie datą. Niemniej, jak widać na załączonym obrazku, czasami zdarza się tak, że ze względu na brak podanych sekund w danych wejściowych daty czasami się rozjeżdżają o 1 minutę.

Więc teraz, chciałbym jakoś wykonać sprawdzenie, czy czasami w pliku wejściowym nie było niepoprawnych danych (tak jak w ostatnim wierszu na screenie). Jak sprawdzić, czy absolutna różnica czasu zawsze wynosi 1 minutę, bez względu na dni, miesiące itd. Znalazłem w internecie potencjalne rozwiązanie z użyciem modulo: https://gist.github.com/treyhunner/6218526 ale wydaje mi się to overkill + i tak nie daje mi to rozwiązania od razu( ͡° ʖ̯ ͡°)
ehhhh - #python #pytanie #pandas

potrzebuję pomocy w sprawdzeniu poprawności danyc...

źródło: comment_1622308692E1yYkE2yevKQyvAXkJskBb.jpg

Pobierz
  • 3
@CancerLight: no właśnie to się sprowadza w sumie do tego samego, bo end_time i end_date będą mieć różną datę, jeśli skonwertuję. w sumie jak teraz pomyślałem, to chyba najprostsze rozwiązanie to skonwertować to do stringa i porównać stringi, ale trochę to denerwujące, bo nie po to konwertowałem na datetime wszystko, żeby później z powrotem wracać na stringi ( ͡° ʖ̯ ͡°)