Wpis z mikrobloga

Wymyslilem jak ogarnac mozliwie tanio prawdziwa skuteczna klime na lato dla Anona pimpusia takiego jak ja

Klimatyzator stawiam w przedpokoju i #!$%@? na odprowadzanie ciepla itp nawet robie przeciag miedzy kuchnia a balkonem zeby samo sie odprowadzalo ale uwaga to mnie nie dotyczy ale o tym za chwile. Kupuje w Obi albo LeroyMerlin (najgorsze stanie w kolejce bo stres dla Anona) rure taka do wentylacji #!$%@? najtansza nawet nie termo, ale taka ktora da sie ksztaltowac, #!$%@? i uszczelniam na wylocie klimy, #!$%@? na spadki wydajnosci nawet moga byc 50% bo koniec rury ktora tloczone jest zimne powietrze uwaga - zaczepiam na dziurze zrobionej w najtanszym sensownym duzym namiocie z Decathlona albo Allegro ktory misie zmiesci na lozku i w lecie siedze z laptope w namiocie i tylko czasami wychodze jak musze po kostki lodu do picia

Namiot bedzie mial wg obliczen Anona max 2x1.5x1 metra czyli 3m³ ale namiot to nie szescian tylko bardziej nieregularna bryla o jeszcze mniejszej objetosci pewnie ze 2m³, najmniej wydajna klima na swiecie schlodzi taka przestrzen a taka picrel to pewnie zamrozi, to nie moze sie nie udac. Dałbym jeszcze jakas plaska podsufitke w namiote z przewiewnej pianki czy cos zeby sie rownomiernie rozprowadzalo zimno zeby nie dmuchalo strasznie bo przeziebienie wtedy i do tego mozna jeszcze sluchawki z ANC bo podobno glosne sa te klimy ale dluga rura z przedpokoju i sluchawki z anc i tak trzeba zyc dla Anona to.

Skoncze swoj projekt, mysle ze w ciagu 2 tygodni, moge dac znac jak dziala. Klimatyzator przenosny juz mam, kupilem pol roku temu w zimie na promo z 1200 na 500zl ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#przegryw #bekazgrubasow #protip ##!$%@? ##!$%@?
źródło: comment_1622306558hyBsJbToJVGVkxl4rLsx2O.jpg
  • 24
@LM317K: ludzie sie zastanawiaja czy kupic klimatyzator za 1500 czy 2500zl bo jeden obnizy im temp o 3'C a drugi o 5'C i po #!$%@? takie dylematy. Ja taktycznie kupilem klimatyzator w zimie za 1/3 tej kwoty i #!$%@? na overkillu 10'C jak bede chcial, wystarczy odrobina wyobrazni.
@Dziczek3000: Nie wiem jaką ma to budowę i czy da się to zrobić, ale czy nie myślałeś aby dać 2 rury za okno? Tak aby powietrze do chłodzenia było zasysane z zewnątrz i na zewnątrz odprowadzane? Wtedy cały pokój możesz chłodzić.


@szara_rzeczywistosc: sluchaj klimatyzator ma rure odprowadzajaca cieplo, zasysac powinien bezposrednio z otoczenia w ktorym chlodzi, gdyz zasysanie chlodniejszego powietrza powoduje ze chlodzi bardziej niz zasysanie cieplego z zewnatrz -
@Dziczek3000: klimatyzator może chodzić na auto, ale opiera się to na temperaturze zasysanego powietrza, by określić temperaturę w chłodzonym pokoju. Z rurą będziesz miał tylko tryb manualny, chyba że masz jakąś metodę by klimatyzator miał odczyt temperatury z wnętrza namiotu.
Ratunkiem może tu być przejście na manualne sterowanie, ale pewnie nawet najniższy stopień chłodzenia będzie wystarczający do jakichś #!$%@? temperatur w stylu 10 stopni w namiocie, bo jak sam zauważasz taki
@HetmanPolnyKoronny: to jest totalny overkill imo

na zewnatrz 33'C a u mnie 15

Nawet myslalem zeby w malym pokoju w mieszkaniu moze wystarczylo go wsadzic, na 9m2 powinien dawac rade konwencjonalnie. Myslalem tez zeby ograniczyc przestrzen o polowe np. do 5m2 folia np. malarska, wszystko by zwiekszyc skutecznosc. Moglbym cwiczyc sobie normalnie yoge albo jakies fbw/cardio z yt w sluchawkach z ANC przy 15-20'C nawet jak na zewnatrz bylo by 30'C
@emesc: przeciez przy ciaglym doplywie powietrza (przy wylocie z klimy 13'C) spokojnie spadnie do 15'C

moje urzadzenie ma przeplyw 360m3/h, czyli 1m3/10s, czyli namiot o objetosci max 3m3 powinien wyrownac w sensie temp. w mniej niz minute, a ty piszesz ze namiot traci temp no litosci
@Ravick: właśnie się zalogowałem żeby napisać, ale jeszcze nie wołam reszty. bo nie kupiłem namiotu xD

Przedwczoraj kupiłem przedłużenie rury wylotowej bo pomyślałem że potestuje różne konfiguracje, ale zapomniałem totalnie o namiocie mimo że mijałem obok Decathlon xDDD

Ogólnie w skrócie to klima daje comfy powietrze, jest takie suche, faktycznie jest chłód i myślę że w pewnym sensie wystarczający, jednak to dla mnie za mało. Planuję rano pojechać po ten namiot