Wpis z mikrobloga

No to będzie małe mirkowe #chilicontest

@Bialy_Mis poprosił o ostrą papryczę i takową mu wyślę. Dostanie Habanero Red które ma 577 000 jednostek Scoville'a. Jest to naprawdę dużo dla kogoś kto nie jest #chilihead'em.

@Bialy_Mis poczęstuje nią swojego kolegę. Życzę powodzenia ale uprzedzam że jest to ostre wyzwanie. Papryczkę najlepiej jeść z jakąś potrawą. Ja zapalony w boju dodaje jej pół do całego talerza. W razie problemów należy dzwonić na pogotowie. Można się udusić :) patrzcie: @grafi, wpis o przedawkowaniu sosów. Ratować się można olejem, maślanką, mlekiem, alkoholem 40+% (nie polecam).

Jutro wysyłam paczkę. Poniżej owoc :)

@Bialy_Mis proszony jest o poinformowanie tutaj jak dojdzie i podanie linku do filmu ze zmaganiami kolegi.

Dodaje zasadę że kolega powienien wytrzymać przynajmniej 60 sekund bez popijania.

#papryczki #domowyogrod #chili #wydarzenie #wykop
goromadska - No to będzie małe mirkowe #chilicontest 

@BialyMis poprosił o ostrą pap...

źródło: comment_mRh3mv4JFk8x3DqUlUrA3kGI8hnKx5Mz.jpg

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
Znam temat, moje tegoroczne zbiory: :)

Jeśli chodzi o moc, to po pocięciu na cieńkie paseczki i ususzeniu (2-3mm na 1cm na sucho), żona wrzuciła 2 takie paski do zupy i musiałem sam jeść tą zupę cały tydzień.

Lubię ostro przyprawić (raz w adakemiku wypiłem buteleczkę sosu chilli w ramach zakładu i nie było źle) ale ten typ habanero to miazga. Po krojeniu trzeba umyć ręce ok 3 razy, bo byle potarcie
sqb1978 - Znam temat, moje tegoroczne zbiory: :)

Jeśli chodzi o moc, to po pocięciu ...

źródło: comment_2w4Fffwkq0aoNsVCrQLcY5L5V7jLi0ao.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Pablot: Genralnie Jolka trzyma lepszy poziom niż Trinidad. Wprawdzie do tego drugiego należy rekord ostrości, ale pamiętaj, że uzyskany został z wyselekcjonowanych owoców, średnia jest raczej niższa niż Jolek.
  • Odpowiedz
Paczka doszła na dniach z kolega się ustawie, jakis aparat zorganizuje ( nie będzie to niestety super jakość, oraz prawdopodobnie brak dzwieku ) - to kolega sprwadzi czy jest ostra :)
  • Odpowiedz
@Bialy_Mis: ej, ale brak dźwięku... weź to jakoś zorganizuj. Może masz chociaż kamerę w laptopie, albo on. Popytaj znajomych. Odpakowałeś? Uważaj aby nie uszkodzić otwieraj od krótszych boków, możesz ciąć, ale z boku. Umyjcie ją przed spożyciem. Dziś jadłem sobie kolejną z tego samego krzaczka. Tylko połowę do całej torebki ryżu z mielonym, warzywami. Powiem Ci tak, kolega umrze ;D

@poborca_podatkowy dzięki, doszło :)
  • Odpowiedz