Wpis z mikrobloga

Stary, poczciwy Scott sportster p6. Oponki wymienione na 28mm slicki aby pojeździć po szosie. Myślicie że warto inwestować w taki rowerek coś więcej czy zbierać na jakiś #triban lub #gravel? Ten rower w życiu niewiele przejechał, wiec stan jest dobry.

Zastanawiam się czy wydając teraz 2000-3000 będzie jakiś niesamowity przeskok (za scotta 11 lat temu dałem 1400 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). A czego oczekuję od roweru? chyba gravela z możliwością zmiany opon z szosowych na szersze w zależności gdzie chcę pojeździć. Amortyzacja mnie nie interesuje.

Wczoraj go ważyłem, 12,5kg więc chyba nie jest tak źle.

Specyfikacja:
Rama
New Sportster Frame
Alloy 6061

Widelec
Steel 700C straight blades, 1 1/8

Stery
Ritchey OE Logic Zero
semi integrated

Przerzutka (tył)
Shimano Acera RD-M 360 24 Speed

Przerzutka (przód)
Shimano FD-TX51 / 31.8mm clamp

Manetki
Shimano ST-EF 50-7, easy fire, w/gear indicator

Klamki hamulców
incl in SL

Hamulce
Scott Comp V-brake

Korbowód
Shimano FC-M191
48x38x28 w CG

#rower #rowery trochę #szosa #scott #sportster
tylkoanon - Stary, poczciwy Scott sportster p6. Oponki wymienione na 28mm slicki aby ...

źródło: comment_1622111041lxZBFZsC1YyLZjKRC2SXUR.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tylkoanon: Według mnie - wyczyścić napęd, nasmarować. Kupić lepsze pedały (wydatek mały, a te nie wydają sie dobrze trzymać buta), kupić opony, jak obecnie nie dają rady ew. zmienić klocki w hamulcach. I jeździć.

jak poczujesz, że lubisz to, zacznie Ci sprawiać przyjemność i czasy będą w świecie rowerowym lepsze, pomyślisz o nowym rowerze. Pamiętaj, że większość sklepów ma raty 0% i to bywa zarówno zbawienie, jak i przekleństwo (
  • Odpowiedz
@tylkoanon Ja absolutnie nie namawiam do ładowania kasy, po prostu stwierdziłem, że jeżeli geo pasuje, to nie ma sensu szukać szcześcia na siłę w innym rowerze i lepiej poprawić wymienione wyżej elementy. Co do normalnych klamek, chodzi mi o to że rozdzielając klamki od manetek można je dużo lepiej-wygodniej ustawić, ponadto nigdy nie spotkałem się z ładną pracą klamki w stef, co nie jest niczym dziwnym w np. shimano deore czy
  • Odpowiedz