Wpis z mikrobloga

No dobra, widzę, że ono Sybil Grzybowskie jest w jakiejś Radzie Języka Neutralnego. Moje pytanie brzmi - kto powołał tę radę do życia i kto zajmuje się rekrutacją? Mogę się założyć, że można być w tej radzie tylko wtedy, jeśli myślisz tak samo, jak inni jej członkowie (upsss... w tym wypadku raczej członkiszcze). Wydaje mi się, że tak nie powinno być, że o kształcie języka neutralnego decydują ludzie o jednych poglądach, którzy klepią się tam po plecach. Powinniśmy powołać alternatywę dla Rady Języka Neutralnego, która to alternatywa mogłaby zająć się na przykład, no nie wiem, trolowaniem Rady Języka Neutralnego? Dlaczego tamta rada ma być jedyną prawilną? Nasz głos też powinien być usłyszany.

#bekazlewactwa #heheszki #4konserwy
lysyzlombardu - No dobra, widzę, że ono Sybil Grzybowskie jest w jakiejś Radzie Język...

źródło: comment_1622101684bCiw6CZcaWI5g8dNeoImH3.jpg

Pobierz
  • 72
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@PanBulibu: To w ogóle wymaganie od wszystkich dookoła zwracania na siebie uwagi. Ok, ktoś sobie w pocie czoła tworzył własny obraz, jakąś postać, osobowość - ja nie mam nic do tego, spoko. Jakby to był mój znajomy, to mogę się zwracać tak, jak sobie życzy, tego wymaga kultura. Ale wymaganie od wszystkich dookoła, aby byli świadomi tego jak siebie postrzegasz i reagowali tak, aby tobie było najprzyjemniej, to już paranoja i
  • Odpowiedz
Nazywają mnie tu lewakiem, ale nigdy nie poprę postulatów regulujących język, którym się posługujemy. To jest za dużo.


@TenTypZez: Czyli według niektórych już nie jesteś lewakiem tylko transfobem, jedną taką wywalili z lewicy właśnie za niechęć do regulowania języka.
  • Odpowiedz