Wpis z mikrobloga

No dobra, widzę, że ono Sybil Grzybowskie jest w jakiejś Radzie Języka Neutralnego. Moje pytanie brzmi - kto powołał tę radę do życia i kto zajmuje się rekrutacją? Mogę się założyć, że można być w tej radzie tylko wtedy, jeśli myślisz tak samo, jak inni jej członkowie (upsss... w tym wypadku raczej członkiszcze). Wydaje mi się, że tak nie powinno być, że o kształcie języka neutralnego decydują ludzie o jednych poglądach, którzy klepią się tam po plecach. Powinniśmy powołać alternatywę dla Rady Języka Neutralnego, która to alternatywa mogłaby zająć się na przykład, no nie wiem, trolowaniem Rady Języka Neutralnego? Dlaczego tamta rada ma być jedyną prawilną? Nasz głos też powinien być usłyszany.

#bekazlewactwa #heheszki #4konserwy
Pobierz lysyzlombardu - No dobra, widzę, że ono Sybil Grzybowskie jest w jakiejś Radzie Język...
źródło: comment_1622101684bCiw6CZcaWI5g8dNeoImH3.jpg
  • 72
@PanBulibu: To w ogóle wymaganie od wszystkich dookoła zwracania na siebie uwagi. Ok, ktoś sobie w pocie czoła tworzył własny obraz, jakąś postać, osobowość - ja nie mam nic do tego, spoko. Jakby to był mój znajomy, to mogę się zwracać tak, jak sobie życzy, tego wymaga kultura. Ale wymaganie od wszystkich dookoła, aby byli świadomi tego jak siebie postrzegasz i reagowali tak, aby tobie było najprzyjemniej, to już paranoja i
@edgar_k: Gorzej, bo takiego metala to przynajmniej rozpoznasz z daleka, a nie będziesz się zastanawiał, jak o takim powiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chociaż żarty żartami, ale orientacje seksualne to jest realna sprawa i tego nie wyśmiewam. Za to wymagania od innych, aby ze względu na to traktowali cię inaczej, to już tak sobie.
@lysyzlombardu: Ale zakładaj. Przecież to żadna Rada, żaden organ państwowy czy naukowy. Co najwyżej stowarzyszenie jakieś. Baba z wąsem. Jakbyś mi tego nie pokazało ;) to bym nie wiedziało, za takie coś istnieje.
@Jegwan:

@lysyzlombardu: To jakiś NGOs założony przez dewiantów i odchyleńców w celu ciągnięcia dotacji i finansowania swoich urojeń z pieniędzy uczciwie pracujących ludzi.


@Jegwan: ale czemu zakładasz, ze to dewianci? Może normalni ludzie, a taki pomysł na biznes znaleźli i im się udało. A taka babę z wąsem można znaleźć w każdym sklepie z babami z wąsem albo w przykościelnej oazie.