Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#gielda #gpw #inwestycje #akcje #nieruchomosci #inwestowanie
Mniej więcej za miesiąc otrzymam około 600 tys. zł należnej mi części spadku. Do tej pory byłem pewien, że kupię kawalerkę na wynajem (swoje mieszkanie już mam). Teraz jednak się zastanawiam nad giełdą. Nie jestem inwestorem, nie znam się na tym, szukam w miarę prostej i bezobsługowej możliwości zainwestowania tych środków. Znajomi kupują dywidendowe akcje na GPW i twierdzą, że rentowność w dłuższej perspektywie jest zbliżona do rentowności wynajmu mieszkania przy braku całego tego zawracania głowy z lokatorami, wynajmami itp. Jawi się to dla mnie jako ciekawa alternatywa. Problem w tym, że nie mam o tym pojęcia. Dlatego pytam Was, czy są jakieś sprawdzone biura doradztwa inwestycyjnego (coś w tym rodzaju), jacyś konsultanci od tego typu spraw, do których można się zwrócić (oczywiście odpłatnie) po poradę i rozsądnie zainwestować pieniądzę na giełdzie. PS Żadne biznesy, MLMy, kryptowaluty, forexy i inne skamy mnie nie interesują. Albo nieruchomości, albo akcje dywidendowe. A może właśnie wrócić do pierwotnego pomysłu i kupić mieszkanie pod wynajem? Jak uważacie?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60ae6d5631a2c7000b20c9e8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 66
  • Odpowiedz
@robak816: wchodzić teraz w spółki USA z C/Z na poziomie 35, na long term, no ładnie.. Przyznajesz że jesteś początkujący a dajesz rady typowi który chce inwestować gruby hajs. W USA jeszcze ulica się dobrze zapakuje (a już dzieci wchodzą) i będzie koniec imprezy.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: witam,
Ja jestem poczatkujacy, ale cos tam moge podpowiedziec - debica opony daje co roku 2-5 proc dewidendy, goodyear ma 80 proc akcji i ich nie sprzedaje. Wachania cen codziennie sa jakies atrasznie nieduze. Mozna by sie zapakowac i nie sprawdzac przez rok i tylko patrzec kiedy dewidendka
  • Odpowiedz
NiewidomaHostessa:

znajomi kupują dywidendowe akcje na GPW i twierdzą, że rentowność w dłuższej perspektywie jest zbliżona do rentowności wynajmu mieszkania przy braku całego tego zawracania głowy z lokatorami, wynajmami itp.

@OP: To, że była nie znaczy, że dalej będzie lub nie będzie. Każda inwestycja w instrumenty finansowe wiąże się ryzyko poniesienia straty. Stopień ryzyka zależy od rodzaju i klasy aktywów będących przedmiotem inwestycji.

Jeśli chciałbyś inwestować taką kwotę to polecam licencjonowanego doradcę inwestycyjnego zamiast zdawania się na rekomendacje losowych wykopków. Biura maklerskie też oferują czasem
  • Odpowiedz
Jeżyna z Bagien: Prosta rada która już tu padła. Niewielkie mieszkanie w centrum, wynajem długoterminowy i masz wywalone na inflację oraz comiesięczny umilacz życia. 600k może nie wystarczyć w Warszawie, ale to kredyt na 200k który bank da ci z pocałowaniem ręki przy takim wkładzie własnym i za 800k możesz przebierać w ofertach.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz