Wpis z mikrobloga

#poznan czy wy jesteście k---a normalnie w tym Poznaniu? Przyjechałem do rodziny na weekend i 30 minut jeździłem żeby znaleźć parking na Wildzie. Jeszcze całkowicie przeorana organizacja ruchu której nawet google jeszcze nie ogarnia (°°
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Marczeslaw: to jest miasto, a nie osada skąd pochodzisz. Tutaj ludzie posiadają samochody i odgórnie uprawnienia do parkowania. To nie jest Przemyśl tylko Poznań chłopcze. Jeśli nie odpowiada tobie to możesz wrócić do sb do osady. Nie ma nic gorszego niz odrealniony wieśniak narzekający na miasto bo Gwiazda przyjechała tam raz na rok i całe miasto ma być ready na wsioka co nawet kierunków nie użyje podczas zakrętu.
  • Odpowiedz
  • 23
@ejenes Bo zlikwidowanie połowy miejsce parkingowych i zrobienie wszędzie stref płatnego parkowania na zadupiu Poznania, które nie ma nic wspólnego z centrum to świetny pomysł xD
  • Odpowiedz
@Marczeslaw nie ma się co oszukiwać - Poznań to miasto nieprzyjazne dla samochodów, docelowe ograniczenie wjazdu pojazdów spalinowych to już wcale nie tak odległa przyszłość. Miastem kierują osoby przeciwne ruchowi samochodowemu. Wystarczy spojrzeć na ruchy rad osiedla, uchwalonym budżetom, czy skutkom po np. Ustalaniu ulic jednokierunkowych czy pasów dla rowerzystów. Sam byłem zmuszony rok temu kupić rower, bo nie wyobrażam sobie przemieszczania się po mieście innym sposobem. Wszędzie korki, ciasne ulice
  • Odpowiedz
  • 6
@Vister81 o toto! I wszędzie zamknięte osiedla za szlabanem. Co ciekawe tam gdzie się zatrzymałem jest garaż podziemny i miejsce postojowe na zewnątrz, ale i tak wszystkie numerowane z blokadą. Mam wrażenie, że w Poznaniu nie można przyjmować kogoś spoza miasta xD
  • Odpowiedz
@Pszesmiewca: @Marczeslaw: no ale masz parkingi płatne i możesz tam sobie ustawić auto. Co ma miasta się przygotowywać specjalnie bo ktoś jedzie 500 km i ma bagaże do wypakowania? Mieszkańcy mają swoje miejsca parkingowe wykupione, a ci co są przyjezdni raz na jakiś czas korzystają z płatnych parkingów i tyle.
  • Odpowiedz
@Marczeslaw Czyli rozumiem, że zabytkowe dzielnice takie jak Wilda, Łazarz czy Jeżyce mają być zajechane samochodami? Dzięki zmianom jakie wprowadza magistrat w końcu te ulice zaczynają jakoś wyglądać. Ostatnie zmiany na Sikorskiego sprawiły, że w końcu nie mamy tam do czynienia z anarchią parkingową. Do tego pojawiły się drzewa, których wszyscy tak pragną w miastach. Ciekawe dlaczego najatrakcyjniejsze miasta do życia, jak na przykład Wiedeń, też pozbywają się aut z centrum
  • Odpowiedz
  • 3
@Motorowy123 Nie wiedziałem, że kostka brukowa i kamienice z odpadającym tynkiem są zabytkowe. Przepraszam (,) we Wrocławiu też niedawno konserwator zabytków nie zgodził się na remont ważnej ulicy, ponieważ jest tam zabytkowa kostka brukowa
  • Odpowiedz