Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#emigracja #niemcy

Mircy, mam pytanie, czy ktoś z DE w ostatnim czasie odwiedzał rodzinę w PL?

Chciałbym się dowiedzieć co i jak. Znalazłem takie informacje, ale nie wiem czy to aktualne. W moim przypadku stosowały się punkt 6 podpunkt a) bo w planach mam jechać i zostać tam tylko jedna noc więc maks 24 godziny. Nie chcę się jednak przez moje niedopatrzenie wplątać w kwarantannę albo nie zgłosić wyjazdu jeśli jest konieczny.

Przy wjeździe drogą lądową lub morską po wcześniejszym pobycie w obszarze ryzyka (który nie jest obszarem o wysokiej zachorowalności ani obszarem występowania wariantów wirusa), następujące grupy osób nie muszą wykonywać testu:
1. osoby, które tylko przejeżdżały przez obszar ryzyka, nie mając tam postoju,
2. osoby wjeżdżające do Republiki Federalnej Niemiec wyłącznie w celach tranzytowych, które najkrótszą drogą opuszczają Republikę Federalną Niemiec kończąc tym samym tranzyt,
3. osoby, które w ramach ruchu granicznego z krajami sąsiadującymi przebywały w obszarze ryzyka przez czas krótszy niż 24 godziny, lub które wjeżdżają do Republiki Federalnej Niemiec na okres do 24 godzin,
4. osoby, które wjeżdżają do Republiki Federalnej Niemiec ze względów zawodowych w związku z przewozem przez granicę drogą lądową, kolejową, morską lub powietrzną osób, towarów lub dóbr oraz postępują przy tym zgodnie z odpowiednimi koncepcjami ochrony i higieny,
5. osoby będące członkami oficjalnych delegacji wracające do Niemiec przez terminal rządowy portu lotniczego Berlin Brandenburgia lub przez port lotniczy Kolonia/Bonn, które przebywały w obszarze ryzyka przez mniej niż 72 godziny.
6. w przypadku pobytów krótszych niż 72 godziny
a) osoby wjeżdżające w związku z odwiedzaniem krewnych pierwszego stopnia, małżonków lub partnerów życiowych nienależących do tego samego gospodarstwa domowego lub w związku ze wspólnie sprawowaną lub dzieloną między siebie opieką lub prawem do kontaktów z dzieckiem lub
b) przy postępowaniu zgodnym z odpowiedni
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KornixPL Ja byłam dwa tygodnie temu na tydzień w Polsce, na wjeździe do Niemiec tylko się meldowalam na einreiseanmeldung (pokazało tam że powinnam mieć kwarantannę) ale dzwoniłam na numer dotyczący korona wirusa z mojego landu i powiedzieli mi że tutaj (NRW) nie muszę mieć kwarantanny tylko wymagane to zameldowanie i negatywny test na wjeździe do Niemiec, no i test zrobiłam w Polsce. Nikt nic nie sprawdzał.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KornixPL: dla świętego spokoju zadzwoń do polskiej straż granicznej, ale na 100% żadnego testu, kwarantanny i meldowania się nie trzeba po obu stronach jak pobyt jest do 24h. W Polsce byłem tydzień temu, w marcu i lutym i za każdym razem zero wymogów.
  • Odpowiedz
@jason_bourne: @Funs: Dzwonie i straz graniczna sie rozlacza...
https://www.dw.com/pl/podr%C3%B3%C5%BCe-z-polski-do-niemiec-nowe-warunki-dla-ozdrowie%C5%84c%C3%B3w-i-zaszczepionych/a-57466620

Znalazlem tu taka informacje ale cholera wie na ile jest prawdziwa

Z obowiązku wykonania testu będą dodatkowo zwolnione osoby, które nie muszą poddawać się kwarantannie na podstawie przepisów landowych, np. odwiedzające w Niemczech lub w Polsce rodzinę pierwszego stopnia pokrewieństwa do 72 godzin.
  • Odpowiedz