Wpis z mikrobloga

Nie mogę już słuchać tego zawodzenia "klasy średniej" której podnoszą podatki. Ludzie... Większość osób w Polsce ma problem ze znalezieniem pracy za 3000 na rękę. Dotyczy to także wyższego wykształcenia w słabiej opłacanych zawodach. A Wy tu miałczycie jak jakieś więzienne pedzie, że podnoszą podatki jak ktoś zarabia 6000 zł czy 8000 zł. Jebnijcie się więc w beret i przejrzycie na oczy. Podniesienie bogatszym ludziom podatków, aby ponosili oni wyższe koszty funkcjonowania państwa to jedno z niewielu co się PISowi udało. Wiec... Wuj Wam w doope z waszymi problemami ¯\_(ツ)_/¯

Życia nie znacie.

Ale mimo wszystko i tak **** * ************ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#oswiadczenie #podatki #bekazpisu #pis #praca #nowylad
  • 304
  • Odpowiedz
@kuncfot bylem w pl na budowie,caly miesiac wytrzymalem,jak mam jechac co tydzien 300 km do wawy i tam spac po hotelach klasy prl,orac po 12h i miec w umowie 2800brutto jak sprzataczka to ja to pieprze i wole sie jechac za granice,gdzie warunki lepsze i kasa x3, dlatego macie na budowach ukrow,sorry ale szczam na ich 5k do lapy
  • Odpowiedz
@Panda1112: dobrze mowisz, walic Polakow, szczegolnis tych, ktorzy nie zyja w gnoju, syfie i patologii. Dlaczego niby mialo by byc im lepiej w tym gownianym kraju. Jak w tym kawale o piekle, w ktorym inni polacy sciagaja uciekajacyh spowrotem do kotla. Nie zaslugujecie na wlasny kraj :)
  • Odpowiedz
@PrzegrywWykopek: serio? przecież w tej rozpisce @amantadeusz pozostaje 750zł do rozdysponowania na cały miesiąc, 25zł dziennie za które musisz kupić jedzenie, środki czystości, podstawowe wymagane codziennie towary, nie wspominając o jakichkolwiek przyjemnościach. Za 25zł dziennie.. Życie jak w Madrycie, nie ma co.. No i oczywiście zakładając zerowe wydatki podczas wspomnianych wakacji
  • Odpowiedz
@Panda1112: Do wszystkiego doszedłem własną wyczerpującą pracą. Poświęcałem najlepsze lata swojego życia (i nadal to robię) a jakiś patus, który całe życie nie robił nic, żeby poprawić swój byt, dostanie moje ciężko zarobione pieniądze za nic. Ktoś, kto zarabia niewiele ponad minimalną, jest po prostu zbyt głupi, żeby zarobić więcej. Taka jest prawda.
  • Odpowiedz
Oczywiście że tak. Sam koszt edukacji takiej osoby jest zdecydowanie większy. Jeśli dodatkowo przedsiębiorca zatrudnia innych ludzi to także korzysta z ich edukacji, za którą zapłacił z podatków.


@pat1ryk: Ohui. Ostra komuna w mózgu. Moją edukację powyżej szkoły średniej opłaciłem sam. Wcześniej była opłacona z podatków uiszczanych przez moich rodziców i dziadków.
  • Odpowiedz
@Panda1112: Hmm... A jak myślisz - czemu ciężko pracę znaleźć? Jakby mi obnizyli podatki to jest szansa że byłoby mnie stać na zatrudnienie kogoś... ale że mi podnoszą podatki to będę siedział nad projektem do wieczora żeby się wyrobić w terminie bo mnie nie stać na zatrudnienie kogoś komu moglbym oddać trochę roboty a samemu mieć więcej luzu.
Jakbym miał kogoś do pomocy to bym mógł też przyjąć więcej projektów
  • Odpowiedz
Ostra komuna w mózgu.


Komuna zakłada uspołecznienie środków produkcji. W komunizmie nie ma w ogóle podatków dochodowych.

Moją edukację powyżej szkoły średniej opłaciłem sam.


Nawet
  • Odpowiedz
Nawet jeśli chodziłeś na studia zaocznie, to i tak duża część kosztów twojej edukacji była pokrywana z podatków, ponieważ taka forma studiów także jest subsydiowana przez państwo, tylko że nie w 100%.


@pat1ryk: I gwarantuję, że do dnia dzisiejszego w podatkach już dawno spłaciłem swoje studia i moich dzieci, których nie mam jeszcze nawet w planach.
  • Odpowiedz
@unfolding: Gratuję i cieszę się twoim szczęściem. Podatki to nie jest kredyt który musisz spłacić, tylko dokładanie się do systemu który istnieje w całym kraju i dzięki któremu możesz funkcjonować jak cywilizowany człowiek. Jeśli w tym systemie jest zbyt mało pieniędzy to zaczyna się on sypać, a co za tym idzie tracą wszyscy. Oczywiście można się spierać na co te pieniądze powinny być wydawane, a na co nie, można się
  • Odpowiedz
@pat1ryk: Państwo samo w sobie nie. Rozdawnictwo, karanie zaradnych i nagradzanie miernot owszem. Ale czego się spodziewać po pisie, którego członkom i wyborcom tęskno za ubiegłym ustrojem. Wszystkim równo, wszystkim gówno.
  • Odpowiedz