Wpis z mikrobloga

Nie mogę już słuchać tego zawodzenia "klasy średniej" której podnoszą podatki. Ludzie... Większość osób w Polsce ma problem ze znalezieniem pracy za 3000 na rękę. Dotyczy to także wyższego wykształcenia w słabiej opłacanych zawodach. A Wy tu miałczycie jak jakieś więzienne pedzie, że podnoszą podatki jak ktoś zarabia 6000 zł czy 8000 zł. Jebnijcie się więc w beret i przejrzycie na oczy. Podniesienie bogatszym ludziom podatków, aby ponosili oni wyższe koszty funkcjonowania państwa to jedno z niewielu co się PISowi udało. Wiec... Wuj Wam w doope z waszymi problemami ¯\_(ツ)_/¯

Życia nie znacie.

Ale mimo wszystko i tak **** * ************ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#oswiadczenie #podatki #bekazpisu #pis #praca #nowylad
  • 304
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: no i np. mój znajomy co robił doktorat z fizyki jądrowej za 2100 uczył fizyki - też powiesz, że leń któremu się nie chciało robić ?
a doktor chemii co w laboratorium sanepidu czy inspekcji ochrony środowiska przy spektrofotometrze czy mikroskopie za 2600 netto to leń ?
  • Odpowiedz
no i np. mój znajomy co robił doktorat z fizyki jądrowej za 2100 uczył fizyki - też powiesz, że leń któremu się nie chciało robić ?

a doktor chemii co w laboratorium sanepidu czy inspekcji ochrony środowiska przy spektrofotometrze czy mikroskopie za 2600 netto to leń ?


@vilas: Płace w państwówce to jest zupełnie inny problem bo są one żałosne, ale wciąż każdy z nich mógłby zarabiać dużo lepiej pracując
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: u prywaciarza nie ma moich rzeczy bo robię przy sprzęcie laboratoryjnym badawczym lub przepisach prawa które prywaciarzowi nie sa potrzebne a prywaciarze oferują 3000 netto z takim doświadczeniem max a ja mam czynsz, spłaty , 6 netto potrzebuję na start
w rajchu inspektorzy czy laboranci czy ktoś od prawa jak ja mają 6000 w inspekcjach ochrony konsumenta
  • Odpowiedz
u prywaciarza nie ma moich rzeczy bo robię przy sprzęcie laboratoryjnym badawczym lub przepisach prawa które prywaciarzowi nie sa potrzebne a prywaciarze oferują 3000 netto z takim doświadczeniem max a ja mam czynsz, spłaty , 6 netto potrzebuję na start


@vilas: Zarabiałem podobnie a fizyki plazmy prywaciarze też nie robią ale jakoś nie leżę i nie krzyczę 'dej' xD Zamiast tego przez parę ładnych lat #!$%@?łem jak dziki osioł i
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: Proste rozwiązania są dobre dla prostych ludzi. Świat jest skomplikowany i nie da się wszystkiego sprowadzić do "trzeba było #!$%@?ć", zapewniam cię, że każdy z twoich znajomych, gdyby urodził się z IQ o 10 mniejszym, to by w ogóle nie skończył polibudy, gdyby mieli patologicznego ojca... itp. itd.
W każdym cywilizowanym społeczeństwie, jest to zrozumiałe, że największą rolę w sukcesie odgrywa czysty przypadek, a tym bardziej, taki ekspert od
  • Odpowiedz
Socjaldemokracja to tylko kolejny etap rozwoju społecznego.


@CzaryMarek: byle nie wchodziła w lewactwo
problem zaczyna się gdy socjal przechodzi w lewactwo czytaj:
- niskie kary dla bandytów
- brak prawa
  • Odpowiedz
- niskie kary dla bandytów


@vilas: Czemu niskie? Przecież to przypadek, że akurat oni są bandytami, gdyby ewolucja poszła inaczej to ty mógłbyś być bandytą. Powinny być niskie kary bo to wina wychowania, genów i patologicznego ojca a nie bandyty. Czy ty chcesz, żeby ludzie byli za siebie odpowiedzialni!? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: jaki nierób
nierób to ktoś kto nie pracuje a nie ktoś kto się uczy ale biznesman januszbiznesu wykorzystując np. bezrobocie w regionie płaci mniej
powtórzę
wg raportu PWC z 2012 - na zachodzie 20-30% zysku firm idzie na pensje ludzi, w Polsce 11%
ponoć kiedyś było jakieś przykazanie zdjęte z tablic przez kościół, że szef ma oddać to co pracownik wypracował - jakieś teorie o takim przykazaniu czytałem
w
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: to niech szef zapłaci więcej i jak zachodni szef weźmie sobie Passata a nie Q7 dla siebie S6 dla synka, X4 dla żonki
zachodni szef nie ma kilku super fur, ma jedną segmentu D a nie 3 segmentu E
wg danych eurostatu lub dziennikarzy np. w skandynawii szef ma 2-3 razy tyle ile pracownik w administracji pańśtwowej
w Polsce w urzędach np. urzędnik ma 4000 brutto cz 3600 brutto a dyrektor jego ma 20 tysięcy, przebicie 6:1
a w skandynawii to przebicie w administracji to
  • Odpowiedz
skandynawii


@vilas: A tfu, jak słyszę to słowo, to mnie zbiera na wymioty, nie wiesz, że kraje skandynawskie upadają? Że przez progresje podatkową i sprawiedliwość społeczną, wszyscy ludzie którzy umieją chociaż wkręcić żarówkę, że o operacji na otwartym sercu nie wspomnę już wyjechali, do Estonii, Bułgarii, Rumunii i Rosji?
Tak, bo tam są właśnie niskie, regresywne podatki, które wspierają przedsiębiorczość, a nie niszczą i okradają kwiat swojego społeczeństwa.
  • Odpowiedz
tfu, jak słyszę to słowo, to mnie zbiera na wymioty, nie wiesz, że kraje skandynawskie upadają? Że przez progresje podatkową i sprawiedliwość społeczną, wszyscy ludzie którzy umieją chociaż wkręcić żarówkę, że o operacji na otwartym sercu nie wspomnę już wyjechali, do Estonii, Bułgarii, Rumunii i Rosji?


@CzaryMarek: Skandynawia może sobie na to pozwolić, bo jest bogata. Kosztem tego jest to, że taka Szwecja ma 1.3% wzrostu PKB, socjal powoduje, że
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: O zjawisku konwergencji słyszałeś?
1.3 % dla państwa tak wysoko rozwiniętego jak Szwecja to dobry wynik.
Polska jest teraz na poziomie Szwecji 30-40 lat temu, pod względem PKB na osobę.
Często na wykopie czytam, że nie powinno się robić tego co robią kraje bogate teraz, tylko to co robiły 30-40 lat temu, jak były na poziomie Polski.
A w Szwecji 30-40 lat temu, były troszkę wyższe podatki niż teraz
  • Odpowiedz
a w firmie prywatnej - jeżeli np. 8 osobowy sklep mięsny masarnia ubojnia (przykład z życia ze wsi rodziny)

wyrabia tyle, że własciciel ma 2 audi klasy s6 a pracownicy na minimalnej to sory


@vilas: Wiesz czemu tak jest? Bo nie ma komu otworzyć jakiejkolwiek konkurencji do której pracownicy mogliby uciec więc Janusz będzie ich doił jak chłopów pańszczyźnianych. Konkurencyjne firmy mogliby założyć ludzie którzy dorobią się zarabiając te 15k,
  • Odpowiedz