Wpis z mikrobloga

Siema. Aktualnie wybieram materiały do ocieplenia fundamentów. W wielu sklepach jest dostępny wodostyr w wersji 100 lub 150, przykładowo firmy styropian plus lub izolbet. Przypomina on zwykły miękki styropian z tym, że ma trochę dodanego niebieskiego granulatu. Uparlem się jednak, się że chce użyć izolacji Aqua 100 lub 150 od firmy Yetico https://styro24.pl/styropian-do-fundamentow-c-4/styropian-yetico-aqua-eps-p-150-035-p-60?gclid=EAIaIQobChMIv-_e2dTX8AIVAp3VCh3j6w7BEAQYASABEgIpSfD_BwE

Moje pytanie czy ten produkt rzeczywiście jest lepszy od zwykłego styropianu wodnego? Podobno jest bardzo twardszy

#budujzwykopem
#budownictwo
#dom
#budowadomu
  • 12
@FutureFewtch: ehh, jak mój szwagier... Na fundament dał najtańszy styropian EPS Aqua "bo XPS drogi, a to i tak idzie w ziemię i nikt nie widzi", a później wstawiał złote klamki i robił szklane ściany, bo to już ludzie widzą...
@inko-gnito: Nie to chodzi, najtaniej to już mi proponował murarz i się nie zgodziłem a proponował zwykły styropian wodny. Ogólnie zdaje sobie sprawę że każdy zwykły styropian oraz EPS po jakimś czasie w ziemi dostanie nieźle w dupe. Nie mówię, że XPS nie kupię, ale ogólnie sobie rozkminiam i jest dylemat. Są jakieś naukowe testy na to jak styrodur zachowa się po dłuższym czasie? Może wszystko sprowadza się do tego samego
@FutureFewtch: XPS najlepszy, u mnie leży na działce pół roku wystawiony na deszcz, śnieg i mróż i nic go nie ruszło kompletnie (ścinki). Do tego sporo odpadu będzie przy 20 cm, które śmiało możesz podzielić na dziesiątki i dać na wienieć ścian szczytowych - przynajmniej mój kierownik budowy tak mi doradził że to super pomysł :).
@FutureFewtch: zależy jaki masz grunt czy piaszczysty czy gliniasty, jeśli ten pierwszy to możesz stosować ten zamennik typu wodostyr, aquastyr, ekoplex czy jak tam zwał, natomiast przy gruntach gliniastych nieprzepusczających daj XPS, bo z zamiennikami, które stoją ciągle w wodzie to jakbyś ciągle chodził w mokrym swetrze, czyli nic przyjmnego, różnica w cenie nie jest tak duża bo u mnie w okolicy zamiennik 400zł/m3 a styrodur 550