Wpis z mikrobloga

W Tatry z sześciolatkiem. Jakie są Wasze doświadczenia? Czy Wasze dzieciaki był na to gotowe?

Próbuję się zorientować (podkreślam próbuję się zorientować), cz to ma sens. Jeżeli młody jest w stanie przejechać rowerem 20km, a pieszo przejść około 10km (więcej nie było sprawdzane) to poza Gubałówką i Nosalem czekają tam na niego jakieś atrakcje? Wejście na Kasprowy i zjazd kolejką? Wejśćie nad Morskie Oko przez Dolinę Roztoki i 5 Stawów i powrót melexem?

#gory #tatry #bieszczady #karkonosze #dzieci
  • 11
@geszue: jeśli lubi wysiłek fizyczny to tak. Tylko zabierz go na jakąś ciekawą trasę, najlepiej jakiś szczyt, do tego stwórz jakąś otoczkę w stylu "zdobywanie górskich szczytów" i będzie git ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@geszue: Gubałówka nie jest w Tatrach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli młodemu się będzie chciało to na pewno masz spore możliwości - Rusinowa Polana, Sarnia Skała, Gęsia Szyja. Dolinki reglowe też mogą być ciekawe. Możesz wyjechać kolejką na Kasprowy i iść gdzieś granią - zupełnie inne doznanie niż łażenie po lesie.
Morskie Oko, Chochołowska z pomocą wozów też może być ciekawsze (bo jednak kilka km lasem to
@geszue: jak syn ma dobrą kondycję i nie ma lęku wysokości i przestrzeni, to wydaje mi się to jak najbardziej dobrym pomysłem, ale oczywiście w sprzyjającą pogodę i może w tygodniu i rano, żeby ewentualnie nie stresować się otoczeniem setek turystów i ominąć popołudniowe burze. widziałem szcześciolatków zdobywających Krywań, więc na pewno dużo planów możesz z dzieciakiem zrealizować w Tatrach, ale najpierw trzeba wybadać, czy się zajawi, czy jest przygotowany na