Wpis z mikrobloga

@Shatter: Żeby daleko nie szukać to umiejscowienie po prawej stronie okna kontrolek zamykania etc stanowi problem. W laptopach scroll na touchpad działa odwrotnie. A na Androidzie różne rzeczy są w innych miejscach gęsty robią co innego. Żeby była jasność. Nie mówię że to dobrze czy źle. Mówię o sile przyzwyczajeń
  • Odpowiedz
@Shatter: o tym mówię dla ciebie to jest dziwne a dla mnie nie. Mam telefon z Androidem też którego używam jedynie jako hotspota mobilnego i w mojej ocenie dziwny jest sposób odblokowywania tam ekranu ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Shatter: Ta dyskusja nie ma żadnego sensu bo rozmawiamy o przyzwyczajeniach. To nie ma mowy o lepsze czy gorsze. Rzeczy są inne i tyle i zawsze będzie problem jeśli wcześniej używałeś Android lub iphone
  • Odpowiedz
@nimko: Ciebie za to przerasta czytanie ze zrozumieniem. Nie chodzi o przerastanie, ale o przyzwyczajenia i pamięć mięśniową. Wiadomo, że jakbym korzystał ciagle naprzemiennie z obu urządzenie lub zrezygnował z jednego na rzecz drugiego to w mig bym przywyknął.
I to nie ma nic wspólnego z tym czy rozwiązanie A czy B jest lepsze czy bardziej/mniej intuicyjne. Są podobnie intuicyjne.
Czytałem jakis czas temat artukuł i wynikało z niego, że
  • Odpowiedz
@nimko: podobnie jest z wieloma innymi rzeczami. przyzwyczajenia mamy wszędzie. Kierowca rajdowy który jeździł kilka sezonów autem A tez z dnia na dzień nie siądzie do auta B i nie będzie kręcił za pierwszym razem wyników jak poprzednio. auto inaczej reaguje na te same ruchy kierownicą, pedały inaczej reagują etc. wyczucie i etap gdzie nie myślisz o tak prozaicznych rzeczach wymaga czasu.
Podobnie jest z UI. Nawet głupie czasy trwania
  • Odpowiedz