Wpis z mikrobloga

a jak ludzie o tak małej wiedzy jak ówcześni mieli sobie tłumaczyć poszczególne zjawiska? wszędzie wymyślano odpowiedzialnych za nich, czy to jednego boga, czy poszczególne bóstwa, ewentualnie duchy, chochliki itp


@Deska_o0: No tak, ale to nadal jest absurdalne. To nie prawda, że im dalej na wschód, tym "lepsze religie" - każda religia jest gorsza, niż racjonalizm. I religie Wschodu to jednak turbo egzotyczne przemyślenia.

ale jako jedyny ją eksploatuje w
  • Odpowiedz
  • 0
@oakduck: ale się zesrałeś o to, że nie chciałem bawić się w gusła xD

Ignorantami to są właśnie takie lamuski, które mało rozumieją, a do kościoła chodzą, bo babcia kazała. Ja szybko zrozumiałem czym jest religia i powiedziałem proboszczowi, żeby się pucował.

Na koniec daj jakiś przykład powszechnego elementu popkultury, z którego normalna niewierząca osoba mogłaby poznać określenia o których mówi OP.
  • Odpowiedz
Jezu katole, skonczie gadac, ze to "wiedza powszechna z ktora normalny czlowiek styka sie na codzien" xdd Sami w to nie wierzycie i palicie głupa. Albo jestecie odrealnieni jak nasi katoliccy rzadzacy.
  • Odpowiedz
Zresztą jakie to ma znaczenie jak długo ja czytałem biblię? Wystarczająco długo, aby stwierdzić, że to stek oderwanych od rzeczywistości bzdur. Jak w restauracji zamówię rybę z frytkami, a dostaję ewidentnie zgniły, śmierdzący produkt który może kiedyś nawet i był tą rybą, to nie będę próbował może jeszcze frytek, bo może chociaż frytki będą w porządku. Jedno oszustwo wystarczy. A w biblii tych oszustw wyłapałem niestety więcej. I w takiej sytuacji nie
  • Odpowiedz
Chwila, mówiłeś o religiach.


@johny-kalesonny: chyba mnie z kimś pomyliłeś, ja pisałem:

im dalszy wschód tym ciekawsze i mają większy sens zwłaszcza w dzisiejszym świecie, ale to pewnie zasługa tego że to bardziej filozofie niż religie

Zgadza się. Ale wyczuwam takie niezdrowe przywiązanie do natury :D. Ja traktuję to jako zjawisko - natury nie do końca da się zniszczyć, da się zniszczyć środowisko. Ale też efekt cieplarniany jest giga niebezpieczny i może być
  • Odpowiedz
im dalszy wschód tym ciekawsze i mają większy sens zwłaszcza w dzisiejszym świecie, ale to pewnie zasługa tego że to bardziej filozofie niż religie


@Deska_o0: No i piszesz przecież o religiach xD Gościu, ogarnij się

nie tyle co przywiązanie, a po prostu zdaję sobie sprawę że robimy wszystko aby uczynić ją niemożliwą do zamieszkania przez człowieka, siebie wybijemy, coś innego na bank przetrwa


@Deska_o0: To się zgadza
  • Odpowiedz
To nie Ty masz wybierać co Ci się w niej podoba, a co nie

@DeadIy: a kto ma wybierać co mi się nie podoba? ()

Podziel się ze mną proszę tymi oszustwami, na które trafiłeś


No to na pierwszy ogień
  • Odpowiedz
Ignorantami to są właśnie takie lamuski, które mało rozumieją, a do kościoła chodzą, bo babcia kazała. Ja szybko zrozumiałem czym jest religia i powiedziałem proboszczowi, żeby się pucował.

Na koniec daj jakiś przykład powszechnego elementu popkultury, z którego normalna niewierząca osoba mogłaby poznać określenia o których mówi OP.


@DobrzeNaoliwioneLozysko: Kuźwa typie, poszukaj sobie, czytaj książki, oglądaj filmy, teatr nie gryzie interesuj się czymkolwiek poza Instagramem i kretynami z Warsaw Shore
  • Odpowiedz