Wpis z mikrobloga

znajomość dominującej religii w kraju nie jest powodem do wstydu


@piotrsnow: Fajne odwracanie kota ogonem xD
Żadna wiedza, nawet ta totalnie nieużyteczna, nie jest powodem do wstydu, ale wstydem jest uważać, że posiadanie wiedzy nt. głupich guseł to niby jakiś obowiązek tylko dlatego, że w kraju jest dużo katolików - zwłaszcza, że kraj się coraz szybciej laicyzuje, a polska konstytucja gwarantuje swoim obywatelom wolność wyznania. ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@Pantegram to Ty odwracasz kota ogonem bo ja napisałem że jest przydatna a nie obowiązkowa ()

Poza tym cały czas tak usilnie nazywasz to gusłami i innymi epitetami że wydaje mi się że tylko chciałeś się dosrać bo tak xD
Cześć
  • Odpowiedz
@JamKarzeu2: Proste jak budowa cepa - miłosierdzie jest dla tych, którzy o nie proszą, chcą go i słuchają Boga.

Nie bądź zły do przesady i nie bądź głupcem. Dlaczego miałbyś przed czasem swym umrzeć?

Ponadto sam podajesz fragment, w którym jasno jest rozgraniczone co nakazał Pan,a co zrobili żydzi. Drugi fragment wyklucza już taki rozdział. Bóg będąc dawcą prawa, wymagał jego respektowania. Gdyby mieszkańcy wspomnianych ziem usłuchali jego napomnień, przestali grzeszyć
  • Odpowiedz
@DeadIy: Aaa już wszystko rozumiem. Bardzo fajną masz tą definicję miłosierdzia, taką wcale nie zamordystyczną i sadystyczną.
Wielkiemu bożkowi ktoś się nie spodobał, więc zlecił wymordowanie całych populacji i przykazał, aby absolutnie żadnej litości nie okazywać XD
RÓB CO MÓWIĘ, BO JAK NIE TO CIĘ ZABIJĘ ŚMIECIU!!! JESTEM BARDZO MIŁOSIERNY
A podobno wolna wola hahah

A zlecanie niewolnictwa przez boga też tak wyjaśnisz? XD

A jak chciał ukarać Dawida za morderstwo,
  • Odpowiedz
@JamKarzeu2:
Bóg powiedział róbcie tak a tak, bo inaczej jest kara. Ludzie robią inaczej. Bóg mówi nawracajcie się żałujcie za grzechy to wam przebaczę, bo jak nie to przecież wiecie jaka jest kara. Ludzie nie dość, że grzeszą to jeszcze odrzucają Boga i ni #!$%@? nie mają zamiaru szukać jego miłosierdzia. Bóg karze zgodnie z zapowiedzią. Ludzie - zdziwko lvl ^9000.

A jak chciał ukarać Dawida za morderstwo, i karą był
  • Odpowiedz
@Jabby pewnie nawet nie pamięta wszystkich przypadków i ich odmian, których też uczył się w podstawówce i nawet uzywa codziennie bez przerwy. Nie trzeba dawać takich trudnych przykładów jak skały wapienne :D
  • Odpowiedz
@Jabby: nie trzeba chodzić do kościoła żeby to wiedzieć. Akurat jest to tak samo trudne jak powiedzenie jakiego koloru są znaki informacyjne nie posiadając prawa jazdy.


Ale głupi przykład
  • Odpowiedz
prądu też nie widać, fal elektromagnetycznych też nie widać, czy wobec tego twierdzisz że ich nie ma?


@zader7: mogę Ci pokazać masę urządzeń wykorzystujących wyżej wymienione zjawiska, pokazujące i analizujące je. Jesteś w stanie pokazać chociaż jedno urządzenie wykorzystujące lub pokazujące właściwości Boga lub innych istot nadprzyrodzonych?
  • Odpowiedz
nie trzeba chodzić do kościoła żeby to wiedzieć. Akurat jest to tak samo trudne jak powiedzenie jakiego koloru są znaki informacyjne nie posiadając prawa jazdy.


@lizakoo: Porównujesz znaki drogowe, które się widzi codziennie do nazw nabożeństw, które większość wierzących nigdy w życiu nie usłyszy?
  • Odpowiedz