Wpis z mikrobloga

Witajcie, w zeszłym roku słyszałem coś o tym, że od początku tego roku osoby na #jdg kupujące towary "na firmę" np. z #allegro będą miały podobne prawa do zwrotu bez podawania przyczyny jakie były do tej pory dla standardowych kupujących, czy to prawda? Ktoś już był zmuszony przetestować to?
#samozatrudnienie
  • 12
@michoopro: tylko jesli zakup nie jest bezpośrednio związany z prowadzoną działalnością
Jeśli sprzedajesz marchewki i na allegro kupisz tonę marchewki a później będziesz chciał zwrócić te marchewki to nie masz prawa
przecież to nie ma sensu - kto będzie o tym decydował? wywiad środowiskowy będzie przeprowadzany żeby ustalić na czym polega prowadzona przeze mnie działalność


@elperson: sprzedający nie przyjmie zwrotu a jeśli Ci się to nie podoba to idź do sądu
Tu będzie prosto ustalić to choćby po PKD czy ilości - no nie kupisz 100 foteli biurowych jak sam pracujesz na własny użytek :P


@Kemel: to będzie gigantyczne pole do nadużyć i kombinowania. Kupie laptop - napiszę że do hehe gierek na cele prywatne, nie spodoba mi się to zwrócę - spodoba to wrzucę w koszta
@elperson: Jest to jakiś złoty środek - aktualnie nie mogłeś zwrócić choćby krzesła do kompa za które wydałeś sporo kasy, a okazywało się, że nie wysiedzisz na nim 20 min bez bólu pleców :D
negatyw, trzy donosy do skarbówki pod byle pretekstem, kontrola i nie ma chłopa


@elperson: donos trzeba podpisać z imienia i nazwiska żeby w ogóle go rozpatrzyli
I na co doniesiesz? Że paragonów nie wystawia?
Jest to jakiś złoty środek


@Kemel: jasne - fajnie jeśli coś takiego wejdzie. Nie będzie to w sumie pierwsza firma, która coś podobnego oferuje - w mediamarkt dwa tygodnie temu klepnąłem zwrot niby nieużywanego monitora.

donos trzeba podpisać z imienia i nazwiska


@Pienio69: pojęcia nie mam, nigdy żadnego nie pisałem