Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Ale się zesrali wielcy programiści xD https://www.wykop.pl/wpis/57610859
Nie będę wam wszystkim tego wyjaśnial po kolei, bo jak widać jesteście debilami.
Nie mam nic do waszej pracy, zarobków itd. Uważam jednak, że jesteście bandą obrzydliwych hipokrytow, którzy jęczą jak stary baby, bo z ich mitycznych 15 tysiącu zniknie kilkaset złotych. Bando hipokrytow może pokrzyczcie też nad losem innych? Może nad tymi, którzy dostają kilkaset złotych renty z tytułu niezdolności do pracy? A może nad tymi, którzy czekają w kolejce do lekarza specjalisty kilka lat?
Właśnie wyszła z was najgorsza cecha polaka, która zabija ten kraj od lat - nie ważne co się dzieje z krajem i innym obywatelem, ważne, że mnie to nie dotyczy.
Teraz was zaczyna dotyczyć, to drzecie mordy. Splunąć na wasze ryje to za mało xD
#programista15k #bekazpodludzi
  • 21
@boskakaratralalala: Osobiście mnie to nie dotknęło, bo nie znajduję się w tym progu, jednak jak najbardziej rozumiem ludzi który zarabiają ponadprzeciętną kwotę jak na polskie warunki. Zdajesz sobie sprawę że za osobę zarabiająca 10k uop, pracodawca płaci ponad 17k, więc taki pracownik 10k (nie koniecznie programista), obecnie już oddaje 7k swoich pieniędzy w podatkach. Więc jak widzisz nie są to małe pieniądze wręcz można powiedzieć, że obecnie oddaje więcej w podatkach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@boskakaratralalala: no wszystko fajnie, ale dlaczego to ma iść z mojej kieszeni? wszystko z mojej kieszeni.
Nie dość że do tej pory płacę ponad 60% podatków różnych to teraz jeszcze więcej mam płacić. w imię czego ja się pytam?
Bando hipokrytow może pokrzyczcie też nad losem innych?


@boskakaratralalala: Dlaczego wyzywasz od hipokrytów? XD Przecież mnóstwo ludzi popierało strajk nauczycieli, czy niepełnosprawnych, a ty sobie uroiłeś, że na sto procent nie było wśród tych ludzi programistów XD Bijesz chochoła człowieku.

Może nad tymi, którzy dostają kilkaset złotych renty z tytułu niezdolności do pracy?


@boskakaratralalala: Dostają tyle, na ile zapracowali. To samo z emeryturą, przecież nie są one losowane w urzędzie,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kezioezio: a stąd, że dopiero po ogłoszeniu tego chorego nowego ładu, w mediach społecznościowych zawrzało. Nagle auaktywnila się znaczna część osób, które do tej pory nie miały nic do powiedzenia w zakresie bandyckiego rządu pis.
To, co piszesz jasno pokazuje, jak jesteś oderwany od rzeczywistosci. Czy ty wiesz, jaką rentę dostaje niezdolna do pracy 30 letnia osoba? Ile dostaje od pomocy od państwa? Czy wg ciebie miała ona czas, aby wypracować
@boskakaratralalala: Wyjaśniłem ci wszystko w poprzednim poście, ale widzę, że ty chyba po prostu chcesz wywołać gównoburzę, a nie prowadzić dyskusję. Niech stracę, spróbuję jeszcze raz:

Dlaczego to programiści mają oddawać swoje pieniądze biedniejszym zamiast zmniejszyć podatki i '''daniny''' żeby biedniejsi mniej wpłacali do kasy państwa?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ITgeek: nie gardze programistami, wręcz przeciwnie, podziwiam ich za pracę, której ja nie potrafię.
Gardze ludźmi, którzy żyją w tym gównianym kraju i cichym przyzwoleniem go wspierają, a dopiero gdy gówno dosięga ich, to krzyczą jak im źle.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stgnck: jezcze raz tłumaczę, nie o to tu chodzi. Chodzi o hipokryzje. Dlaczego nie protestujecie przeciwko temu, jak opodatkowany jest etatowiec? Dlaczego to on ma sponsorować biedniejszym życie? Dlaczego ponad 50% wypłaty etatowca jest zabierana? Tk wam nie przeszkadza, bo was to nie dotyczy?
a stąd, że dopiero po ogłoszeniu tego chorego nowego ładu, w mediach społecznościowych zawrzało.


@boskakaratralalala: No ogłosili nowe podwyżki podatków i kolejne rozdawnictwa, to jak miało nie zawrzeć XD

Nagle auaktywnila się znaczna część osób, które do tej pory nie miały nic do powiedzenia w zakresie bandyckiego rządu pis.

@boskakaratralalala: Serio, ty masz coś z głową? Przecież to jest chochoł nad chochoły. Zresztą, na wykopie masz tę przewagę, że
@boskakaratralalala: Ale czemu mamy protestować? Czemu etatowcy, których jest znacznie więcej niż progamistów b2b nie protestują? Czemu mamy podnosić głos skoro wy nawet nie wychodzicie z szeregu? Czemu jesteśmy karani za to, że nie protestujecie? Widziałeś kiedykolwiek górników protestujących wobec pensji pielęgniarek czy vice versa?
Myślisz, że nam nie przeszkadzają działanie rządu, nawet te przed nowym nieładem? Przeszkadzają, no i co?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stgnck: raczysz teraz żartować. A protesty pielęgniarek, lekarzy rezydentów, matek dzieci niepełnosprawnych, nauczycieli, a ostatnio również przedsiębiorców? Ostatnie 6 lat to najwieksza fala protestów od lat 80.
@boskakaratralalala: Przecież etatowiec też może przejść na b2b, widocznie bardziej opłaca mu się "oddawać połowę tego co wypracuje", niż nie mieć płatnego urlopu, odpowiadać majątkiem za szkody, czy brakiem emerytury w przyszłości.

Zresztą, śmieszne jest udawanie, że tylko dobrze zarabiający myślą o sobie. Każdy to robi. Programista nie chce oddawać swoich pieniędzy, a etatowiec chce lepszych usług publicznych, sfinansowanych z podatku bogatszych, takich jak edukacja, służba zdrowia, bo z nich korzysta.
@boskakaratralalala: Czyli każda grupa zawodowa protestuje z osobna (choć nie wiem czemu matki tutaj wepchnąłeś skoro z tego co pamiętam protestowały w sprawie niskich zapomóg), tak? Czemu nie wszyscy naraz? Czemu nie zorganizuje sie protestu etatowców który miałby napewno większą siłę sprawczą niż osobne protesty poszczególnych grup zawodowych? Chętnie w takim wezmę udział.
Powiedz mi jeszcze, jeżeli ludzie tak często omijają UoP i wybierają inne rozwiązania to co jest problemem, ludzie