Wpis z mikrobloga

generalnie w krajach w których jest tanio i są niskie podatki będziesz miał ten sam problem - będzie burdel i będziesz się wku**iał na to że nic nie działa i politycy wszystko rozkradają.


@gatineau: Ale Czechy to chyba akurat nie jest burdel? Są chyba o wiele, wiele lepiej zarządzani niż Polska? Wiadomo, że idealnie nie jest, ale nigdzie nie jest.

Jestem też pod wrażeniem, że ostatnio ichni TK zdelegalizował metodę d'Hondta.
  • Odpowiedz
@Khaine: A czy w Czechach jest tanio? A są niskie podatki?

Tak pytam z ciekawości. Ile podatków płaci osoba zarabiająca na etacie 3 średnie krajowe? Ile kosztuje 100 metrowe mieszkanie w Pradze?

Opcje typu walenie w ch*ja i unikanie opodatkowania na fikcyjnych DG mnie nie interesuje, bo uważam to za nieetyczne. Ale jeżeli są jakieś całkowicie legalne ulgi podatkowe to chętnie posłucham.
  • Odpowiedz
@Khaine: googlajac na szybko jakoś specjalnie "tanio" to nie wygląda. 85k koron czeskich czyli 15k zł brutto to jak na screenie. 44% opodatkowania. To porównywalnie mam w Holandii przy zarobkach sporo wyższych. A infrastruktura publiczna raczej stoi tu na wyższym poziomie. Przynajmniej mamy autostrady między wszystkimi miastami a nie tylko koło stolicy.
gatineau - @Khaine: googlajac na szybko jakoś specjalnie "tanio" to nie wygląda. 85k ...

źródło: comment_1621184386RLToUvjKNEtYg6uRJVi3yc.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
A czy w Czechach jest tanio?


@gatineau: Jest tak samo jak u nas (aczkolwiek mają chyba nieco niższe najwyższe stawki VAT, chyba 20% mają najwyższą).

A są niskie podatki?


Dla UOP w sumie to jeden #!$%@?, na DG są odczuwalnie niższe. Licząc dla 3x średnia w CZ (100k koron) wyszedł mi klin ~~45%. Dla Polski licząc 15900 zł (brutto) wyszedł mi klin ~~ 44%. Innymi słowy - jeden #!$%@?.

Ale jak
  • Odpowiedz
ale w Polsce czy Czechach DG i B2B to jest całkowicie normalna i legalna forma zatrudnienia.


@Khaine: zgodnie z pewnymi zasadami. Ale większość ludzi pracujących na DG jakich znam pracuje dla jednego pracodawcy w miejscu i czasie określonym przez niego - ergo wali w CH*ja i wykorzystuje że nikt tego nie sprawdza.
  • Odpowiedz
Ale większość ludzi pracujących na DG jakich znam pracuje dla jednego pracodawcy w miejscu i czasie określonym przez niego - ergo wali w CH*ja i wykorzystuje że nikt tego nie sprawdza.


@gatineau: No mnie nikt nie określa ani miejsca ani czasu, ot zgrywam się po prostu z innymi abyśmy byli w tych samych godzinach i nie robię więcej niż 8 godzin bo mi się nie chce ¯\_(ツ)_/¯ No ale nie mam
  • Odpowiedz
No mnie nikt nie określa ani miejsca ani czasu, ot zgrywam się po prostu z innymi abyśmy byli w tych samych godzinach i nie robię więcej niż 8 godzin bo mi się nie chce


@Khaine: Brzmi jak walenie w ch*ja. Masz chociaż 2 klientów czy tak sobie tłumaczysz że jesteś uczciwy żeby czuć się lepiej?
  • Odpowiedz
Masz chociaż 2 klientów czy tak sobie tłumaczysz że jesteś uczciwy żeby czuć się lepiej?


@gatineau: To ty wmawiasz mi nieuczciwość przez swoje wyimaginowane pojęcie sprawiedliwości bo cośtam sobie umyśliłeś.

Nie spełniam kryteriów stosunku pracy = jest w pełni legalnie.

(i) pracownik wykonuje określonego rodzaju pracę za wynagrodzeniem na rzecz pracodawcy,

To jest spełnione, ale to jest oczywiste skoro jestem wynajęty w określonym celu. Jak ktoś kładzie kafle w łazienkach na
  • Odpowiedz