Wpis z mikrobloga

[ #mikroreklama #niemoje #syria ]

Amerykanie przechwytują syryjską gazrurkę

[ #syria, z innej strony: ]

Torturowali 13-letnie dziecko, czyli Syria i rozrywki władz

Dyktator, syn dyktatora:

Seifowi nie podobało się, że jedyną sieć komórkową w Syrii kontroluje rodzina matki Baszara Assada. To przypieczętowało jego los. Za próbę obalenia porządku konstytucyjnego kraju do dziś (z kilkoma krótkimi przerwami) gnije w więzieniu. Reformatorzy mniejszego kalibru dostali nawet dziesięcioletnie wyroki. W ciągu niespełna roku więzienia znów zapełniły się dysydentami. (...)


Gdy w 2007 r. Baszar rozpoczął kolejną, siedmioletnią kadencję, odciął Syrię od internetu i zakazał dysydentom opuszczania kraju.

Kim są powstańcy syryjscy?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fir3fly: Cóż to za oszczerstwa, przecież Asad jest dobry i nawet muchy by nie skrzywdził. Wiem, bo czytałem na Wykopie.

A na poważnie, to z ostatniego tekstu można by zrobić znalezisko — wpisuje się on w tutejszą linię (powstańcy bardziej niebezpieczni od reżimu Asada, atak chemiczny prawdopodobnie jako prowokacja), ale bez histerii i z zachowaniem minimum obiektywizmu.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@wojek: jestem przeciw interwencji USA, a także wybielaniu którejkolwiek ze stron. To nie bajka, żeby byli jednoznacznie źli i całkowicie dobrzy bohaterowie.
  • Odpowiedz