Wpis z mikrobloga

Jestem pełen podziwu wobec tego, jak humanitarnie Żydzi traktują Palestyńczyków. Przecież ta słynna antyrakietowa kopuła to nie jest ochroną Żydów przed Arabami, a raczej Arabów przed Żydami. Gdyby te palestyńskie samoróbki faktycznie trafiałyby w obiekty cywilne i robiły jakieś znaczące szkody, to w pewnym momencie rozsierdzeni Żydzi wysłaliby do Gazy IDF, robiąc w kilka dni porządek z terrorystami z Hamasu. Ale przy tak gęstej zabudowie operacja ta wiązałaby się z ogromnymi stratami wśród cywili.

Dokładnie to samo w przypadku ataków rakietowych. Arabowie celują w obiekty cywilne, byle tylko zamordować jak najwięcej ludzi. Natomiast Żydzi celują precyzyjnie tylko i wyłącznie w budynki, z których dokonywane są ataki rakietowe, tak żeby zneutralizować zagrożenie. Co więcej każdy taki atak poprzedzany jest ostrzeżeniem dla miejscowej ludności cywilnej (strzałem z drona, który nie robi żadnych szkód) tak żeby miejscowi cywile mieli 4-5 minut na ewakuację z okolicy.

Gdyby na miejscu Izraela było dowolne inne arabskie państwo, to przy tak gigantycznej przewadze militarnej z Palestyńczyków w kilka dni zostałaby tylko krwawa miazga xD

Ten konflikt jest zderzeniem cywilizacji europejskiej, nakierowanej na jednostkę i humanitaryzm, a cywilizacji bliskowschodniej. Nakierowanej głównie na agresję, nie liczącej się w stratach w swoich ludziach.

Jak powiedziała kiedyś Golda Meir: Arabowie bardziej nienawidzą nas Żydów, niż kochają swoich własnych synów.

#izrael #wojna #bliskiwschod #neuropa #geopolityka
amantadeusz - Jestem pełen podziwu wobec tego, jak humanitarnie Żydzi traktują Palest...

źródło: comment_1620886897j1wfTSFifGLfIPApbrP1GF.jpg

Pobierz
  • 105
fajnie wyciągnąłeś akurat rok kiedy izraelski przerzut żydów z wojującej Europy trwał już od dobrej chwili


@Czimchik: Wybrałem akurat ostatni rok wojny. A alije trwały już jakoś od 1890 roku.

Co więcej nie zanotowano żadnej wzmożonej imigracji do Izraela z Europy w czasie wojny. Brytyjczycy wyznaczali limity migracji do Palestyny co 7 lat, na około 80 tysięcy ludzi. I nawet w czasie holokaustu bardzo mocno się ich trzymali. Odprawiając statki płynące
No wiem wiem, wiedza, historia i nauka to dla wychodków chłopski rozum. Lepiej czerpać informację ze znalezisk z płomieniem xD

Eh wy prości nacjonaliści. Nigdy się chyba nie zmienicie.


@amantadeusz: Po prostu siądź do książek, to wtedy faktycznie będziesz tą wiedzę miał, zamiast przekonywania innych, że ją masz, mówiąc o tym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kjedne: I to usprawiedliwia odwet na cywilach według ciebie? Rozumiem, że twoje miasto też można zbombardować, bo niektórym konfiarzom tam się królestwo niebieskie marzy, a masz tę samą narodowość?
@Kjedne: Średnio z czytaniem co? Pisałem o hipotetycznym bombardowaniu twojego miasta, a nie o tym, że Żydzi bombardują teraz całe miasta w Palestynie.

@DuzoLurkuje: No to masz, poczytaj, bo ewidentnie sobie mędrkujesz i powtarzasz po innych wykopkach:
https://www.hrw.org/report/2021/04/27/threshold-crossed/israeli-authorities-and-crimes-apartheid-and-persecution

Btw serio nic tam w głowie nie świta widząc co się dzieje, że Izrael robi tam mniej lub bardziej bezpośrednio i stopniowo zwyczajne czystki etniczne?
@GordonSzamlej: @TenTypZez: W tym raporcie HRW były tylko oskarżenia w większości niepoparte dowodami, a z dowodów niby które były to średnio wiarygodne bo członkowie Hamasu i ich niezapisane prawa które miałyby być złamane xD Ogólnie to Izrael nie złamał prawa międzynarodowego dlatego kraje jak Niemcy i USA odrzucają ten raport. Z resztą uwaga: obywatele Gazy nie są obywatelami Izraela więc jakim #!$%@? jest tu mowa o apartheidzie w ogóle, zwłaszcza,
@TenTypZez: te wasze cytowania naruszen praw czlowieka to standardowy pisizm w stylu

A semdzia ukradł kiełbasę ( ͠° °)


No władza Likudu łamie prawa człowieka Arabów dlatego Likud musi odejść. Nie ma jednak zwiazku pomiedzy odpowiedziami Izraela na ataki Hamasu a postępowaniem Likudu.

No i chyba jednak ci Żydzi nie są tacy straszni skoro Zjednoczona Lista Arabska byla spocona z podniecenia na myśl o koalicji z