Wpis z mikrobloga

Jestem pełen podziwu wobec tego, jak humanitarnie Żydzi traktują Palestyńczyków. Przecież ta słynna antyrakietowa kopuła to nie jest ochroną Żydów przed Arabami, a raczej Arabów przed Żydami. Gdyby te palestyńskie samoróbki faktycznie trafiałyby w obiekty cywilne i robiły jakieś znaczące szkody, to w pewnym momencie rozsierdzeni Żydzi wysłaliby do Gazy IDF, robiąc w kilka dni porządek z terrorystami z Hamasu. Ale przy tak gęstej zabudowie operacja ta wiązałaby się z ogromnymi stratami wśród cywili.

Dokładnie to samo w przypadku ataków rakietowych. Arabowie celują w obiekty cywilne, byle tylko zamordować jak najwięcej ludzi. Natomiast Żydzi celują precyzyjnie tylko i wyłącznie w budynki, z których dokonywane są ataki rakietowe, tak żeby zneutralizować zagrożenie. Co więcej każdy taki atak poprzedzany jest ostrzeżeniem dla miejscowej ludności cywilnej (strzałem z drona, który nie robi żadnych szkód) tak żeby miejscowi cywile mieli 4-5 minut na ewakuację z okolicy.

Gdyby na miejscu Izraela było dowolne inne arabskie państwo, to przy tak gigantycznej przewadze militarnej z Palestyńczyków w kilka dni zostałaby tylko krwawa miazga xD

Ten konflikt jest zderzeniem cywilizacji europejskiej, nakierowanej na jednostkę i humanitaryzm, a cywilizacji bliskowschodniej. Nakierowanej głównie na agresję, nie liczącej się w stratach w swoich ludziach.

Jak powiedziała kiedyś Golda Meir: Arabowie bardziej nienawidzą nas Żydów, niż kochają swoich własnych synów.

#izrael #wojna #bliskiwschod #neuropa #geopolityka
amantadeusz - Jestem pełen podziwu wobec tego, jak humanitarnie Żydzi traktują Palest...

źródło: comment_1620886897j1wfTSFifGLfIPApbrP1GF.jpg

Pobierz
  • 105
@Lune: Poza osobistymi wycieczkami to nic ciekawego nie powiedziałeś. Jak nie rozumiesz do czego był mój komentarz to podpowiem: twierdzisz, że "muzułmanów znasz tylko z bajek o alibabie i czterdziestu rozbójnikami", a ja mam takie same spostrzeżenia jak op, więc podzieliłem się swoją wersją. Jeszcze nie brałem udziału w dyskusji, w której ktoś by tyle pisał, i nic nie przekazał. W nagrodę dostajesz wycieczkę na #czarnolisto
@amantadeusz: Wasze anegdotyczne argumenty o przykrych przeżyciach z Arabami można by podważyć pięcioma innymi pozytywnymi historyjkami. Tylko ze ja w przecieienstwie do was nie wyprowadzam na podstawie kilku doświadczeń z kilkoma osobami i wakacjami allinclusive wniosków o wyższości jednej cywilizacji nad druga. Jeżeli to jest wasza argumentacja to krytykowanie mnie za brak argumentów jest szczytem błazenady.
@Czimchik: Eh... I co ja mówiłem o chłopskim rozumie? W 44 w takim Tel Awiw było procentowo o wiele więcej Żydów niż Polaków w Szczecinie czy we Wrocławiu. Wrocław to też są tereny, na które się nieswojo wdarliśmy? xD

@sedziakalosz: Całkiem dobrze znam historię Izraela i tych konfliktów. Na razie to Izrael jest prawdziwym państwem, a Palestyna to jedynie autonomiczne terytoria, zresztą stworzone przez samych Żydów. Poczytaj troszkę wykopku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@amantadeusz: fajnie wyciągnąłeś akurat rok kiedy izraelski przerzut żydów z wojującej Europy trwał już od dobrej chwili

rzucaj sobie te gównostwierdzenia do obalenia, i tak obaj wiemy, że nie masz racji ich bronić ( ͡° ͜ʖ ͡°)